Instalacja Windows XP z dysku flash 4GB

Witam,

chcę uprzedzić, że już rozwiązania szukałem, ale takiego, które by dało mi działający Xpek, nie znalazłem. Na tym forum też szukałem, np. tu instalacja-windows-pendrive-t437151.html?hilit=instalacja%20windows%20xp%20z%20pendrive . I jest taka sprawa, że nie idzie coś.

Sytuacja jest taka, że mam kilka woluminów, zainstalowany Windows 7, będę miał przez Wubi Ubuntu, ale to raczej nie istotne. Korzystałem z Win To Flash od NoviCorp, czy jak tam się zwą, ale przy drugim (graficznym) etapie instalacji, pisało, że brak mu poprawnego hal.dll. Co to ma znaczyć?! Totalnie nie wiem, o co chodzi. W ogóle, to chcę zainstalować na sprzęciorze, co to jest notebook, ze stacją dysków, ale popsutą, a nie mogę go na razie oddać do serwisu z pewnych względów. Nie istotne jakich. W każdym razie instalator muszę przygotować w systemie Windows 7, najlepiej, żeby instrukcja była po polsku (inaczej nie zrozumiem). Nośnik Flash, co posiadam i jest wykrywany przez BIOS, to zwie się Cruzer Micro, w każdym razie tak na nim pisze, ma 4GB pojemności i nie wiem co zrobić, żeby z niego instalka poszła. Jak czegoś mądrego nie dopisałem, co jest potzrebne, to pisać proszę. Mam nadzieję, że moderator nie usunie, ja serio szukałem i nie było.

dzięks z góry :lol:

http://walendowski.com/2009/02/19/insta … eci-flash/

DarkPeter, korzystałem z tego, próbowałem, ale formatuję jako FAT, FAT32, NTFS i za każdym razem pisze, że nie tan system plików. ****** zestaw. Nie działa, przynajmniej w Windows 7, ze względu na UAC.

uruchamiaj w trybie adminstarora - prawy klawisz,

Błąd braku pliku hal.dll pojawia się wtedy gdy winodows XP nie jest instalowany na partycji aktywnej, albo, gdy podczas uruchamiania komputera z tej partycji, brakuje pendrive’a w porcie USB, tak więc prawdopodobnie pendrive’a masz skonfigurowanego poprawnie tylko w komputerze coś zaniedbałeś

tak, tyle już zrobiłem. próbowałem, tylko nie chce mi uznać za właściy system plików.

A poza tym jest instalowany na partycji, którą instalatorem Win XP utworzyłem (zamiast ext4). Pendrive jest cały czas w porcie, nie wyciągałem, a próbowałem wiele razy.

A czy hal.dll nie powinien być w system32? tak mi coś nie coś się wydaje.

Żadna podmiana pliku hal.dll nie pomoże

Spróbuj jeszcze po zakończeniu operacji z trybu tekstowego uruchmić komputer z dysku, na którym instalujesz tego windowsa (pendrive musi być podłączony w tym czasie)

W razie dalszych problemów polecam przewertować ten wątek:

http://www.asuseeepc.pl/forum/viewtopic … t=50#p2971

próbowałem też, wtedy pisze, że brak czegoś mu do szczęścia i się nawet włączać nie zaczyna.

nie mam Windows XP SP2, może być SP3 wirtualny?

Dodane 14.04.2011 (Cz) 14:25

właśnie tą metodą nie szło iść z instalacją. nie uznaje za poprawny system plików.

Nie testowałem na wirtualnym komputerze, sprawdzę, czy w siódemce można zbudować takiego pendrive’a

Przy okazji masz XP home czy professional, OEM czy BOX :?:

Mam pro (to jaka licencja, to chyba nie ma różnicy, nie mam pojęcia nawet).

176522_petousb.png

Sprawdź tym programem działa od pod BartPE, XP, Server 2003. Z tego co pamiętam to działał na tych ustawieniach. Najważniejsze jest to abyś wybrał opcję “Enable LBA (FAT 16X)”. Wtedy Windows na pewno będzie działał. Powodzenia.

lazlow87, ten program był w pierwszej odpowiedzi na mojego posta. Dzięki za chęci :slight_smile: