Instalacja Windows XP z Windows 8

Witam. Na początku chciałbym zaznaczyć, że przeszukałem internet wzdłuż i wszerz i nie znalazłem rozwiązania mojego problemu. Cały problem tkwi w tym, że chciałem sobie pograć w moja ulubioną grę z lat młodzieńczych Gothic 2. Z różnych powodów nie śmiga ona na Windows 8.1, przynajmniej na moim. Próbowałem już wszystkiego, serio. Nie mam innego wyjścia jak zainstalować Windows XP i spróbować na nim odpalić tą grę, jednak znowu pojawiły się problemy. Specjalnie dla utworzenia tego wątku założyłem to konto, więc wierzcie mi, że jestem zdesperowany i to ostatnia deska ratunku. 

Z poziomu Windowsa 8.1 możesz zainstalować XPka co najwyżej na wirtualnej maszynie, a to ni rozwiąże Twojego problemu.

A pena sprawdź na innym komputerze. Jeżeli tam też nie będzie bootował, znaczy że jednak coś źle zrobiłeś.

A jeśli będzie bootował?

To będzie znaczyło że coś źle masz ustawione w nowym komputerze.

Cześć,

Miałem podobny problem z XP, wybawieniem okazał się program Rufus :stuck_out_tongue:

http://www.dobreprogramy.pl/Rufus,Program,Windows,41921.html

 

PS. daj znać czy pomogłem :wink:

Na nowoczesnym komputerze zainstalowanie XP wcale nie będzie takie łatwe, o ile w ogóle się uda. Będziesz musiał przygotować sterowniki do kontrolerów dysków na dyskietkach. Niewykluczone, że część nowszych urządzeń w ogóle nie pójdzie.