Instalacja Windows XP z zachowaniem wszystkich danych

Zamierzam dla wyższej wydajności zainstalować XP. Mam mało wolnego miejsca na dysku (16 GB). Czy da się tak zainstalować XP, żeby zachować wszystkie pliki włącznie z Dokumentami, Pobieraniem, Muzyką itd. bez przenoszenia wszyskiego?

Proszę zmienić temat na konkretny, opcja EDYTUJ i popraw.JNJN

Tak da się ale robiąc tak nie zwiększysz wydajności. :smiley:

Jeśli mnie pamięć nie myli to powinna pomóc Instalacja Nakładkowa.

Z kolei zastanawia mnie czemu nie masz zrobionej oddzielnej partycji dla wszystkich potrzebnych danych. Przecież szkoda czasu i nerwów na przenoszenie plików z C: na inna partycję. A tak w ogóle to jeśli system odmówi posłuszeństwa to stracisz wszystko, nie tylko ten głupi system ale i dane które mogą być bardzo cenne ;]

Możesz wydzielić sobie partycję na nowy system(np. PartitionMagic- czy jakoś tak).

13.Na tym etapie, możemy już wyciągnąć płytkę i zresetować komputer przyciskiem reset. Jest to bardzo ważne, ponieważ umożliwi nam to dostęp do starego konta i wszystkich danych jakie mamy na pulpicie.

A zaraz:

to jeszcze wszystko jest w takim stanie jak przed wykonaniem nakładki, czyli wszystkie sterowniki, programy są nadal zainstalowane!

Mam rozumieć, że wszystko na pulpicie to skrót myślowy? Bo chyba nie jest tak, że zachowane zostają dane TYLKO z pulpitu.

Jak się zrobi partycję to można automatycznie przenieść WSZYSTKIE dane (włącznie z Dokumentami itd.)?

Kiedyś robiłem takie instalacje nakładkowe i wracałem zawsze do stanu sprzed instalacji, tyle z własnego doświadczenia mogę powiedzieć. Osobiście wolę pełną instalację, po formacie, lub po “zerowaniu” ale ta druga opcja to już wyższa szkoła jazdy, także lepiej zostać przy pewnym formatowaniu ;]

Instalacja nakładkowa najbardziej mi pasuje. Formatowania się przy niej nie robi?

A czytałeś to? ;]

  1. reinstalacja systemu, czy tez instalacja nakladkowa (?) nie przyspieszy dzialania systemu a wrecz przeciwnie…

  2. odpala uslugi i narzedzia zbedne wiekszosci uzytkownikom,

  3. format dobry na wszystko… tyle, ze wracamy do pkt.1 :roll:

@Autor - wyczysc system, zoptymalizuj uslugi i rejestry - poradnikow pelno u ‘wujka’

ew. przygotuj odpowiednio skrojona instalke XP w nlite…

Dokładniej nie chodzi o tyle co wydajność systemu, co wydajność gier. I tu właśnie na zmniejszenie wymagań gier i ich przyspieszenie zadecydowałem, że XP to odpowiedni wybór.

a bardziej po polsku?

jesli chcesz przyspieszyc gry, to musisz zrobic porzadek na dysku/partycji(wyczyscic z temp’ow i zdefragmentowac miedzy innymi), ustawic odpowiednia ilosc pamieci wirtualnej oraz posiadac szybki dysk lub macierz…