Instalacja Windows XP, zamiast obecnego Windows 7

(Bryndzu) #1

Cześć mam problemem z instalacją Windowsa XP na moim laptopie o tuż gdy włączam instalator XP nie zaznacza mi się zielony napis Instaluj jest on wyblakły, wcześniej nie miałem takiego problemu puki nie pojawiła się partycja systemowa i wtedy przestało działać co robić ? Czekam na odpowiedź z góry dziękuję

(klatu) #2

Co przez to rozumiesz? Jakie tam masz na tym lapku w ogóle partycje?

(bachus) #3

Podaj model laptopa, podaj (jak zasugerowano), czy ‘widzi’ instalator partycje (może trzeba wstrzyknąć drivery AHCI,). Jak to laptop, to pewnie ma wbudowany w bios jakiś tool do sprawdzenia, czy dysk twardy jest sprawny.

(Bryndzu) #4

No Dysk C i D

(klatu) #5

Bardzo lakonicznie odpowiadasz. Może wrzuć jakiegoś screena/zdjęcie, żeby łatwiej się było połapać w czym problem.

Installer xp wykrywa system istniejący już na hdd. (i pewnie do tego jakąś nowszą wersję), albo jego pozostałości i dlatego się burka.

(Bryndzu) #7

20180127_105253

(Astor44) #8

Czy Ty zamierzasz zainstalować Windows XP obok istniejącego Windows’a 7? Chcesz to zrobić przy działającym Windows’ie 7?

(ak6) #9

To bardzo dobre i podstawowe pytanie.

Kolego @Bryndzu, jeśli będziesz tak zadawał pytania jak zadajesz, i tak odpowiadał na nasze pytania jak odpowiadasz to szybko pomocy nie uzyskasz.

Na wcześniejsze pytanie o partycje i póżniejszą prośbę o podanie modelu laptopa i sugestie sprawdzenie dysku np narzędziem dostarczonym przez producenta laptopa, ty odpowiadasz:

po czym pokazujesz zdjęcie, na której masz widoczne cztery partycje.

No tak to nie dojdziemy do porozumienia…

Napisz jeszcze raz i dokładnie.
Po pierwsze primo czy chcesz zainstalować widos XP obok istniejącego systemu, czy jako jedyny system na laptopie? Od razu odpowiem, że obok Windows 7 da się, ale trzeba by zmienić kolejność instalacji. Najpierw XP potem 7…
Po drugie primo opisz dokładnie, krok po kroku jakie czynności wykonujesz? Może dojdziemy w którym miejscu robisz błąd.

(daras28-82) #10

Jeżeli tak to raczej ładuj go w wirtualną maszynę, będzie pracował jak aplikacja.

(Bryndzu) #11

Nie chce zainstalować Xp zamiast 7

(ak6) #12

A ty kolego dalej swoje…

Chcesz uzyskać pomoc, czy nie?

Pomijam już fakt zasadności takiego działania. Z systemem XP w dzisiejszych czasach wiele nie zdziałasz.

Jakie są parametry tego laptopa?
Jaki jest cel tej przesiadki?

(Clank) #13

Hmm a co ma to pytanie wspólnego z tematem? Jaki cel ma w tym zadający pytanie na forum, to już jego sprawa a przyczyn może być wiele ale jeszcze raz, użytkownik nie zadał pytania w stylu “co mi da instalacja Windows XP obok Windows 7?”…

(freshmeat) #14

Skoro nie chcesz instalować XP zamiast 7, to opisz dokładnie co chcesz osiągnąć.

(ak6) #15

A w takim razie może powiesz co wnosi do tematu Twoja dywagacja…?

Czasem potrzeby są podyktowane problemami, które można rozwiązać w inny, łatwiejszy, czy bezpieczniejszy sposób. Ale żeby to zrobić musimy wiedzieć jaki jest cel, którego chęć osiągnięcia dyktuje takie czy inne działania. Nieprawdaż?

(Bryndzu) #16

Przepraszam nie wstawiłem przecinka po nie

(bachus) #17

Jeszcze raz, powoli wytłumacz co robisz i co chcesz uzyskać… pisz na zasadzie:

• chcę zainstalować Windowsa XP na…
  • mam obecnie na tym dysku/partycji…
  • chcę, aby po zakończeniu instalacji było… (np. tylko Windows XP na dysku, bez wcześniejszego Windows 7).