Instalacja Windows XP, zamiast obecnego Windows 7

Cześć mam problemem z instalacją Windowsa XP na moim laptopie o tuż gdy włączam instalator XP nie zaznacza mi się zielony napis Instaluj jest on wyblakły, wcześniej nie miałem takiego problemu puki nie pojawiła się partycja systemowa i wtedy przestało działać co robić ? Czekam na odpowiedź z góry dziękuję

Co przez to rozumiesz? Jakie tam masz na tym lapku w ogóle partycje?

Podaj model laptopa, podaj (jak zasugerowano), czy ‘widzi’ instalator partycje (może trzeba wstrzyknąć drivery AHCI,). Jak to laptop, to pewnie ma wbudowany w bios jakiś tool do sprawdzenia, czy dysk twardy jest sprawny.

No Dysk C i D

Bardzo lakonicznie odpowiadasz. Może wrzuć jakiegoś screena/zdjęcie, żeby łatwiej się było połapać w czym problem.

Installer xp wykrywa system istniejący już na hdd. (i pewnie do tego jakąś nowszą wersję), albo jego pozostałości i dlatego się burka.

Czy Ty zamierzasz zainstalować Windows XP obok istniejącego Windows’a 7? Chcesz to zrobić przy działającym Windows’ie 7?

To bardzo dobre i podstawowe pytanie.

Kolego @Bryndzu, jeśli będziesz tak zadawał pytania jak zadajesz, i tak odpowiadał na nasze pytania jak odpowiadasz to szybko pomocy nie uzyskasz.

Na wcześniejsze pytanie o partycje i póżniejszą prośbę o podanie modelu laptopa i sugestie sprawdzenie dysku np narzędziem dostarczonym przez producenta laptopa, ty odpowiadasz:

po czym pokazujesz zdjęcie, na której masz widoczne cztery partycje.

No tak to nie dojdziemy do porozumienia…

Napisz jeszcze raz i dokładnie.
Po pierwsze primo czy chcesz zainstalować widos XP obok istniejącego systemu, czy jako jedyny system na laptopie? Od razu odpowiem, że obok Windows 7 da się, ale trzeba by zmienić kolejność instalacji. Najpierw XP potem 7…
Po drugie primo opisz dokładnie, krok po kroku jakie czynności wykonujesz? Może dojdziemy w którym miejscu robisz błąd.

Jeżeli tak to raczej ładuj go w wirtualną maszynę, będzie pracował jak aplikacja.

Nie chce zainstalować Xp zamiast 7

A ty kolego dalej swoje…

Chcesz uzyskać pomoc, czy nie?

Pomijam już fakt zasadności takiego działania. Z systemem XP w dzisiejszych czasach wiele nie zdziałasz.

Jakie są parametry tego laptopa?
Jaki jest cel tej przesiadki?

Hmm a co ma to pytanie wspólnego z tematem? Jaki cel ma w tym zadający pytanie na forum, to już jego sprawa a przyczyn może być wiele ale jeszcze raz, użytkownik nie zadał pytania w stylu “co mi da instalacja Windows XP obok Windows 7?”…

Skoro nie chcesz instalować XP zamiast 7, to opisz dokładnie co chcesz osiągnąć.

A w takim razie może powiesz co wnosi do tematu Twoja dywagacja…?

Czasem potrzeby są podyktowane problemami, które można rozwiązać w inny, łatwiejszy, czy bezpieczniejszy sposób. Ale żeby to zrobić musimy wiedzieć jaki jest cel, którego chęć osiągnięcia dyktuje takie czy inne działania. Nieprawdaż?

Przepraszam nie wstawiłem przecinka po nie

Jeszcze raz, powoli wytłumacz co robisz i co chcesz uzyskać… pisz na zasadzie:

  • chcę zainstalować Windowsa XP na…
  • mam obecnie na tym dysku/partycji…
  • chcę, aby po zakończeniu instalacji było… (np. tylko Windows XP na dysku, bez wcześniejszego Windows 7).
1 polubienie