Instalacja Windows XP

Witam!

Pamiętam, że jak instalował mi system Windows XP informatyk daaawno temu :wink: to miał jakiś problem i musiał z drugiego kompa coś wgrywać na dyskietkę i potem tę dyskietkę używał w tym kompie, gdzie instalował właśnie system. Co to mogło być? Jakiś sterownik ? Chcę teraz sam zrobić reinstalację systemu. Czego mam się obawiać i co mam wgrać na dyskietkę, żeby potem nie było niespodzianki? Tylko teraz mogę to zrobić. I w ogóle jakie mogę napotkać problemy przy instalacji ?

Dziękuję z góry i pozdrawiam :wink: .

Chodziło zapewne o sterowniki do kontrolera dysków twardych. Podaj model płyty głównej.

Może spróbuj symulatora instalacji: http://komputery.idg.pl/ftp/pc_4451/Win … r.1.0.html

Dodatkowo z Naszego forum: viewtopic.php?f=13&t=45731

Symulator jest dość okrojony…Najlepszy symulator Win Xp:Virtualna maszyna, dać jej 64 mb ramu, 1 GB dyski, i na niej instalować, uczyć się instalacji.

“Chodziło zapewne o sterowniki do kontrolera dysków twardych. Podaj model płyty głównej.”

Moja płyta główna to ASUS K8V-X SE. Co mam zrobić, żeby mieć te “sterowniki do kontrolera dysków twardych” ? :wink: . Mam się jeszcze czegoś hmm… “obawiać” :stuck_out_tongue_winking_eye: przy instalacji systemu ??

do asusa jest dołączona płyta na której masz sterowniki pszukaj na płycie ktalogu sata lub raid i tam powinienemiec aplikacje aby stworzyc sterownik na dyskietce :slight_smile:

*\Drivers\VIARAID\MakeDisk i ikonka niebieskiej dyskietki. To będzie to ? Bo jest jeszcze Setup w tym folderze.

Aha i skąd będę wiedział kiedy podczas instalacji włożyć/użyć tej dyskietki ? Jaki komunikat mnie o tym poinformuje ?

tak to ta niebieska dyskietka stworzy ci na dyskietce :slight_smile:

a dyskietke wkładasz zaraz po uruchomieniu płyty instalacyjnej z XP zostaną same automatycznie wczytane :slight_smile: