Instalacja windows xp

Witam. Mam następujący problem/pytanie. Dzisiaj odebrałem swojego laptopa z serwisu gdzie został wymieniony dysk twardy na nowy (pusty). Włozyłem płytke z windowsem xp. Odpalił się program instalacyjny. Doszedłem do kroku gdzie miałem możliwość podzielenia dysku na partycję. Więc wybrałem podział na dwie. Nastepnie instalator poprosił mnie o sformatowanie pierwszej partycji. Po formacie windows elegancko się zainstalował natomiast wchodząc w “mój komputer” była widoczna tylko ta sformatowana partycja na której zainstalowałem windowsa. Doszedłem do wniosku, że w takim razie jeszcze raz zrobie rozruch komputera z płyty xp. Sformatowałem drugą partycję no i w tym momencie pojawił się problem ponieważ po formacie program przeszedł do ponownej instalacji windowsa niestety tej operacji nie można albo ja nie potrafię zatrzymać. Co w takiej sytuacji mogę zrobić? Czy zainstalować windowsa na na tej drugiej partycji i pózniej w windowsie w opcji zarządzania dyskami sformatować jedną z partycji? Czy to rozwiąze problem? Może jest jakaś możliwość, żeby zrobić to poprzez płytkę od windowsa. Z góry dziękuje za wszystkie porady.

gdy uruchomisz system zrób po kolei

  1. Kliknij start

  2. Wybierz uruchom

  3. Wpisz diskmgmt.msc

  4. Kliknij prawym przyciskiem myszy na obszar niepodzielony ( zaznaczony na czarno )

  5. Wybierz stwórz partycję I piszę mniej więcej więc może pisać troszke inaczej niż ja ci podałem |

  6. Dalej kreator poprowadzi cię sam

Powodzenia ! :slight_smile:

Skoro z poziomu Windowsa nie widać partycji, podejrzewałbym tutaj nie stworzenie drugiej partycji, kiedyś mi się tak zdarzyło, że stworzyłem jedną partycję i zapomniałem od drugiej, gdyż od razu wybrałem opcję formatuj.

Dobrym partycjonerem jest np. darmowy i wolny GParted Live CD.

Pozdrawiam!