Instalacja windows

Witam. Nie wiedziałem w jakim dziale napisać więc…

Proszę o jakiś poradnik jak zainstalować windowsa xp od podstaw bez żadnego innego systemu (nowy dysk twardy).

1.Wkłądasz płytkę z Xpekiem

2.Wchodzisz w BIOS i ustawiasz , żeby bootowało z cd-roma , zapisujesz ustawienia

3.Pojawia się napis : “Wciśnij dowolny klawisz” - naciśnij coś :stuck_out_tongue:

4.Pojawia się instalator , postępujesz według wskazówek (potwierdzasz umowę licencyjną , tworzysz partycję )

5.Po tym wszystkim instalator kopiuje pliki i restartuje się

6.Kiedy pojawi się “Wciśnij dowolny klawisz” nie wciskaj żadnego przycisku tylko czekaj

7.Zaczyna się instalacja , będziesz poproszony o skonfigurowanie godziny , daty , podanie nazwy komputera itp. itd .)

8.Komputer się restartuje . Włącza się konfigurator , w którym ustawiasz aktualizacje automatyczne , tworzysz konta .

9.System gotowy do użycia :slight_smile:

Zerkni TU http://www.pcwiedza.pl/instalacja_windows_xp.html

Google nie gryzie :wink:

http://www.google.pl/search?hl=pl&lr=&s … 22&spell=1

Edit:

Co to jest DB ? :smiley:

Hmm podłączyłem nowy dysk i mi się nic nie wyświetla na monitorze, jest pomarańczowe światełko na nim zamiast zielone…

To dysk twardy ATA, czy SATA ?

Jeżeli ATA, to do której taśmy jest podłączony (PRIMARY, czy SECONDARY) i jak ustawiona jest na nim zworka ?

Na portalu DB mamy symulator instalacji XP… Nie wiedzieliście?

viewtopic.php?f=13&t=45731

:roll:

Przecież koledze nic się na monitorze nie wyświetla… jakie znaczenie ma w tym przypadku typ dysku czy też zazworkowanie dysku?

:roll:

Jak podłączam ten dysk to monitor gaśnie i pojawia się żółta lampka zamiast zielonej na monitorze.

Co ty go podłączasz pod włączonym kompem?

NIE

podlacz na sam poczatek nowy dysk jako jedyny istniejacy naped w calym kompie. Ustaw go jako master i tak samo podlacz, jeszcze jedno pytanie czy jest to dysk ata czy sata - i czy w biosie masz wybrana obsluge obu standardow dyskow jezeli poprzedni jest ata. Aha w kwesti formalnej postaraj sie nie podlanczac na jedenj tasmie napedu cd i dysku

Omg myślisz że dysku nie umiem podłączyć że mi tłumaczysz? Dysk jest ata. Btw już wszystko ok ale jak wyszukuje płytke, wkładam ją i się komp resetuje a potem zaraz po włączeniu sie resetuje.