Instalacja windows10

Witam
Mam taki problem posiadam laptop z Windows 8.1 na którym padł dysk. System nie był aktualizowany do Windows 10.A pytanie brzmi czy jak zainstaluje na nowym dysku Windows 10 to będzie system aktywowany? System 8.1 orginalny. Słyszałem ze klucze zapisywanie są w BIOS.

Najprawdopodobniej tak. Jak licencja jest w UEFI to nawet nie zapyta przy instalacji o klucz, a jak nie, to trzeba wybrać, że nie mam klucza i odpowiednią wersję systemu, aktywuje się po nawiązaniu połączenia z internetem. W rzadkich przypadkach trzeba podawać klucz, zwykle dotyczy to wersji 8. 8.1 miała w licencji gwarantowaną aktualizację do 10.

przy instalacji na win10 masz 30 dni na aktywację systemu . klucz podajesz z win 8

Gorzej jak w przedbiegach wyprzedzi go rutynowe odpytanie serwera o licencję.

W zasadzie bezproblemowa i automatyczna aktywacja zachodzi gdy System Windows został aktywowany przy użyciu licencji cyfrowej połączonej z Twoim kontem Microsoft .
Jako ciekawostke z autopsji, moge dodać ze po aktualizacji do Windows 10 klucz w Windows 10 nie jest już identyczny z kluczem z Windows 8.1.