Instalacja Windows7 na SSD SATA3

Witam

 

Mam problem, nie mogę zainstalować systemu windows 7 na dysku A-data SP900 gdy jest podłączony do złącza sata600 w płycie głównej Sapphire PURE BLACK X58.

Instalator widzi dysk do momentu utworzenia partycji na nim. Gdy dysk podłączony jest do złącza Sata300 to dysk jest widziany, ale wówczas nie mogę wykorzystać pełnej szybkości dysku.

 

Proszę o pomoc.

Witam, sprawdz w biosie czy masz włączoną obsługę SATA 600 i czy jest ustawiona w trybie AHCI

AHCI jest włączone, przeglądałem Bios i nie bardzo widzę gdzie mogę wyłączyć obsługę Sata600, 

 

kolego Martin nie za bardzo rozumiem co mam ustawić i zapisać?

Z dyakami jest tak że nie zawsze sa kompatybilne ze złączami w górę (talerzowe tez) tzn DYSK SATA III pójdzie na złączu SATA II ale odwrotnie nie zawsze - prawdzie jest to bardzo żadko. Ale ten dysk SSD jest SATA III 600 to powinno działać. To może być jakis inny głupi problem - może coś w biosie.

Na twojej płycie SATA 3 jest tylko przez zewnętrzny kontroler Marvell’a.

Potrzebujesz sterownika SATA (do ściągnięcia na stronie producenta, RAID Utility Driver).

Pobierz, wypakuj na pendrive i w momencie wyboru dysku (zdjęcie) kliknij Załaduj sterownik i wskaż folder z pendriva.