Instalacja windowsa 2000

Witam wszystkich

Chciałbym sie zapytać w jaki sposób można zainstalować windows 2000 na kompie z windowsem xp. Dostałem pare wskazówek ale niewiem czy na 100% sa one prawdziwe. Chciałbybm aby ktoś mi wytłumaczył co mam zrobic. Jezeli jest już gdzieś taki temat z góry przepraszam ale szukałem i nieznalazłem

pozdrawiam ^^

Jeżeli potrafisz zainstalować system MS Windows XP, to zainstalowanie MS Windows 2000 nie powinno sprawić Ci kłopotów.

Windows XP jest oparty o Windows 2000 a jego instalator jest prawie (dokładnie) taki sam.

Wesołych świąt :smiley:

Więc instalację windowsa xp robie bezproblemowo ale jescze niepróbowalem wina 2000 slyszalem że aby go zainstalować należy zrobic formata użuwając plytki z windowsem xp nastepnie po formacie zresetować ręcznie komputer ale niewiem czy to sie tak robi na 100% jeżeli tak to mam pytanie: po formacie kompa kopiują sie automatycznie pliki czy należy więc dopuścić do ich kopiowania czy odrazu po formacie należy zresetować komputer i włożyc plytke z windowsem 2000

Podstawowe pytanie - chcesz mieć zainstalowany na komputerze jednocześnie Windows 2000 oraz XP ??

Jeśli chcesz mieć oba to najlepiej przygotuj osobną partycję na Windowsa 2000. Czyli np. aby było tak:

Partycja C - Windows XP

Partycja D - Windows 2000

Przed instalacją sformatuj tą, którą chcesz przeznaczyć na 2000 chociaż możesz to zrobić spod instalatora.

Możesz zajrzeć tutaj:

http://forum.idg.pl/index.php?showtopic=64609

Zresztą podczas instalacji jest część poświęcona partycjonowaniu więc spod instalatora możesz zrobić całkiem wiele…

instalator win xp ma do wyboru pelne formatowanie dysku , partycji i szybkie a 2000 ma tylko pelne w sumie mozesz tak zrobic sformatowac szybkim z xp , zresetowac go i instalowac 2000 ale odradzam lepiej przez 2000 formatowac i odrazu instalowac.

Dobra będe próbował formatować kompa plytką z windowsem 2000 mam nadzieje że sie uda :smiley: