Instalacja windowsa 3.1 z pendrive

Witam,kupiłem ostatnio używany komputer stacjonarny. Zainstalowałem na nim MS-DOS 6.22 chcę jeszcze zainstalować windowsa 3.1 na tym ms-dos. Jednak nie mam dyskietek więc w grę wchodzi tylko pendrive. I tu moje pytanie jak zainstalować windowsa 3.1 z pendrive (jak się da). PS: Ze strony winiso pobrałem obraz iso windowsa 3.1.

Nie dało się z poziomu odpalonego DOS jak widział plik instalacyjny Win 3.1? Wtedy nie trzeba by robić boot z pendrive i zostaje tobie wymyślić jak tam plik na HDD wrzucić.

Mam stare bebechy (bez obudowy) komplet Intel Celeron 1,7 na ECS P4VXASD2+ RAM nie pamiętam ile, zasilacz, stacja dyskietek FDD i dyskietki z DOS i Windows 3.1.
Oddam za darmo.

1 polubienie

W sumie dobry pomysł. Zapewne wystarczy podmontować dysk w nowocześniejszym komputerze i przegrać z pendrive pliki instalacyjne.

1 polubienie

Ok, tak zrobie tylko musze kupic kabel sata-usb

… w sumie to bym nie instalował tego Windowsa 3.1. Przecież to i tak do postawienia w gablocie, system spzred 25 lat, to… niewiem nawet czy współczesny plik w notatniku otworzy. :wink:

A czy ten komputer ma napęd CD?

W sprzęcie z czasów Win3.1 nie było USB.

… tak w sumie mam pytanie bardziej dociekliwe od Twojego: gdzie kupiłeś licencje na ten system? Bo do instalacji, a jak!, musisz mieć ją. Sam obraz nie wystarczy. :wink:

Tak, ma napęd DVD

Do Windows 2000, MS to latało czy system sprawdza poprawność klucza.

A czy masz gdzie nagrać płytkę?

Tak

Wiem, ja tak ćwierć serioz auważam, że nawet na takiego dinozaura trzeba by licencje kupić, mimo braku w sklepach od 25 lat, tak by w 100% być legalnym. :wink:


tworzysz bootowalny nośnik
dodajesz do nośnika pliki potrzebne do skopiowania
odpalasz z przygotowanego nośnika
kopiujesz z nośnika na hdd w kompie…

albo potestuj tutaj:
https://www.pcjs.org/software/pcx86/sys/windows/3.10/

Wcześniej zainstalowałem tam program Norton Commander z pendrive. MS-DOS wykrył pendrive jako dyskietke z literą B:

W wielkim skrócie - domyślne litera A: była przypisywana do stacji dyskietek FDD

2 polubienia

Problem rozwiązany ! Zainstalowałem ms-dos potem zainstalowałem windowsa xp na osobnej partycji na dysku, wszystkie pliki instalacyjne zgrałem na pendrive i potem na partycje z dosem, usunąłem partycje z windowsem xp i na końcu zainstalowałem windowsa 3.1.

“Harcerskim skrótem” (czyt. naokoło :wink:) , ale przy okazji poćwiczyłeś instalację XP. :sunglasses: