Instalacja Windowsa 7 OEM na nowo złożonym komputerze

Witam,

Mam pytanie odnośnie instalacji Windowsa 7 na licencji OEM. Jak wiadomo M$ zmienił ostatnio warunki licencji OEM, na mocy której już nie możemy instalować systemu dla siebie jako końcowego użytkownika. No więc do sedna. Jestem w trakcie składania komputera dla klienta. Wszystkie części kupuje sam, składam, instaluje system, konfiguruję po czym jako gotowy produkt odsprzedaję klientowi. Czy w takim wypadku mogę zainstalować wersję OEM, czy muszę wydać dwa razy więcej na BOX’a ?

Z góry dzięki za odpowiedzi

Adam

Microsoft podobno żadnych warunków nie zmienił, tylko ludzie je źle zinterprotowali i tak naprawdę ta kwestia nie została chyba do dziś wyjaśniona :wink:

Moim zdaniem wygląda to tak, jeśli Ty składasz komputer i go potem sprzedajesz, to jesteś jakby producentem tego sprzętu, więc masz prawo zainstalować OEM i to na Ciebie spada odpowiedzialność za udzielenie pomocy technicznej, tzn. jeśli klient przyjdzie i powie, że system nie chce mu się aktywować, ponieważ klucz licencyjny został zablokowany nie z jego winy lub certyfikat autentyczności został uszkodzony, to Ty powinieneś mu w tym pomóc i Ty powinieneś dla klienta uzyskać nowy klucz lub nową naklejkę.

Pozdrawiam!