Instalacja windowsa 764bit na windowsaXP32bit

Mam na komputerze Windowsa Xp 32 bit, chciałem zmienić system na Windowsa 7 64 bit. Wiem, że muszę odpalić kompa z CD. Istnieje odpalenie z wirtualnego CDromu? chodzi mi o deamona i instalacja Windowsa z widoku płyty

Jest możliwość odpalenie przez daemona.

zdradzisz ten sposób? :slight_smile:

Przecież taki napęd znika po wyłączeniu systemu, więc jak wyobrażasz sobie instalację w ten sposób?

Tylko płyta lub pendrive/sieć.

a z karty sd?

Może być. Możesz użyć Windows 7 USB/DVD Download Tool http://www.dobreprogramy.pl/Windows-7-USBDVD-Download-Tool,Program,Windows,25159.html do przygotowania bootowalnej karty.

Do utworzenia boot pendriva możesz użyć Universal USB Installer (musisz zgrać płytę instalacyjną do obrazu iso), z rozwijanej listy wybierasz Windows 7 Installer (pod koniec listy), wskazujesz plik iso z systemem, Step 3 wybierasz kartę pamięci (minimum 4 GB), klikasz Create, musisz potwierdzić nadpisanie MBR i powinno zacząć się kopiowanie plików. Na zakończenie procesu powinno pojawić się Installation Done, Process is Complete!

 

Normalnie i po ludzku? Sam tak przeskakiwałem z Win XP na 7, wystarczy odpalić w Daemonie obraz .iso i pojawi menadżer, który przeprowadzi przez migrację, po instalacji wystarczy tylko usunąć folder ze starym systemem.

 

No i nie szkodzi, że napęd znika po wyłączeniu systemu, pliki są skopiowane i po restarcie odczytywane z dysku twardego przez menadżera instalacji.

 

Nie wiem dlaczego nie wiecie o takimi rozwiązaniu? Przecież ono jest stare jak świat i można w ten sposób zainstalować też XP/Viste/Ubuntu itd.

SIEMKA.

 

Przez Daemon’a da radę, wiem bo sam tak robiłem.

 

Z karty sd też można (u cb być może nie można, zależy od BIOS’u) tylko musisz ją z botować, moim zdaniem lepiej byłoby zainstalować z zbotoowanego pen’a