Instalacja windowsa 8 przez VirtualBox

(Daniel10) #1

witam

chciałbym przetestować windowsa 8 przed usuniecię mego obecnego systemy win7 64bity przy pomocy virtualBox i tu mam pytanie jak mam 4gb ram na win7 to na win8 mogę dać też 4gb ram ,i czy po instalaci w virtualBox mogę uzyskać normalnie miejsce które zostało dane na win 8 gdy będę chciał usunoć ten system

(Pawel9403) #2

Virtualbox to taki wirtualny komputer, któremu sam przydzielasz ile ma mieć ramu (w twoim przypadku to 2GB jeśli masz ogólnie 4GB- pamiętaj że uruchamiając drugi system wirtualnie musisz posiadać wystarczająco zasobów na obsłużenie tych dwóch) oraz jak duży dysk twardy (30GB wystarczy). Wszystkie parametry ustawiasz w kreatorze podczas tworzenia nowej maszyny. Wirtualny dysk jest to zwyczajny plik z rozszerzeniem, np. VHD. Jeśli będziesz chciał odzyskać miejsce, wystarczy ten plik usunąć.

(bart86) #3

nie virutalbox to program który chodzi na systemie czyli trzeba pamięci ram na system +virtualbox reszta można przydzielić na system wirtualizowany

win8 który zainstalujesz na maszynie wirtualnej jak virtualbox wątpię żeby można było przenieś na komputer ze względu na sterowniki, system który chodzi na maszynie wirtualnej nie ma i nie interesują go sterowniki do sprzętu te sterowniki ma system który chodzi bezpośrednio na sprzęcie czyli w twoim przypadku win7 ale tu może ktoś się jeszcze wypowie

według mnie lepiej było by przeprowadzić czystą instalacje win8 na komputerze niż przenosić go z maszyny wirtualnej