Instalacja Windowsa - brak dysku

Podczas próby zainstalowania Windowsa, instalator nie wykrywa dysku na którym ów system mógłby zostać zainstalowany. Dysk jest całkowicie czysty więc zakładam, że może to być wina braku sterownika, ale dysk jest wykrywany przez BIOS, a gdy wybieram opcję “przeglądaj” aby wybrać miejsce skąd ma zainstalować sterownik widnieje tam pusty dysk C. Na stronie Asus’a ze sterownikami znalazłem ten model laptopa (K53F) i sterownik. Niestety jest ich tak dużo, że nie wiem, który to może być i prosiłbym kogoś o pomoc. Link TUTAJ

 

Ewentualnie jeżeli zna ktoś inną przyczynę tego co może powodować brak widoczności dysku i jak temu zaradzić to chętnie wysłucham propozycji :slight_smile:

 

Jeżeli to może być ważne to dodam, że instalator jest puszczony z pendrive, a nie z CD/DVD

Możesz spróbować w BIOSie zmienić w opcjach dysku z AHCI na “Legacy mode/IDE” (albo będzie się podobnie to nazywało).

Już zmieniałem, nic to nie zmieniło. Dysku jak nie widział tak nie widzi.

Co do sprawności dysku jesteś pewny, że nie jest uszkodzony?

Dotychczas nie było z nim problemów. Kilka dni temu jeszcze przed formatem działał bez zarzutów i był wykrywany przez komputer. Przyłącze eównierz sprawdziłem jak i to czy dysk się nie ubluzował w gnieździe.