Instalacja windowsa, Działało, a nie działa

Kupiłem nowego laptopa " LENOVO Y700 i5-6300HQ 8/1000GB GTX960 W10" i wgrałem na niego system windows 7. Laptop nie posiada żadnego innego sposobu przesyłu danych z zewnątrz niż internet i USB. Zainstalowałem system, lecz “kończenie” instalacji (po wyborze ustawień bezpieczeństwa) trwało dobre parę godzin (co mnie dziwiło), później skończyła się bateria w laptopie (głupi ja nie podpiąłem zasilania), ale system działał po podpięciu baterii i odpaleniu.

Nie działały jednak wejścia USB. Ani te 3.0 ani to 2.0.
lampki na pendrivie się świeciły, ale system ich nie czytał.
Jak wspomniałem USB było jedynym sposobem na wgranie m.in. sterowników do karty sieciowej, których potrzebowałem aby wgrać cokolwiek inne inaczej, niż przez USB. 

Stwierdziłem, że to może być dlatego, że nie zdążyły się instalować sterowniki wejść USB, podpiąłem USB z powrotem, zbootowałem z niego (to akurat działało), wszedłem w “diskpart”, wybrałem dysk, walnąłem “clean all” (co powinno wyczyścić dysk całkowicie z dawnego systemu), zacząłem instalować system na nowo i… “instalator systemu windows nie może skonfigurować systemu windows do działania na zasobach tego komputera”, a przecież wcześniej działało.

Wszystko było w ciągu 1 dnia. Pendrive jest dobry, bo tydzień wcześniej instalowałem z niego system na innym komputerze.

użyj GParted do usunięcia powstałych partycji, następnie utwórz je na nowo wg.swojego pomysłu, sformatuj, zainstaluj system

 

drugi raz nie rozpocząłeś instalacji systemu, komputer odpalił boot z HDD

 

Często trafiam na ten błąd i naprawdę oszaleć można. 

Najczęściej pomaga następująca procedura: 

Gdy pojawia się ww komunikat należy wcisnąć Shift + F10 - pojawi się konsola (wiersz polecenia) 

Wpisujemy “cd c:\Windows\system32\oobe” (zatwierdzamy Enterem) 

wpisujemy “msoobe” i zatwierdzamy Enterem  

 

Instalacja leci dalej (jeśli po jej zakończeniu znów pojawi się okienko z komuniatem "instalator systemu windows nie może … " to nic. Wszystko powinno być ok. Restart maszyny i powinno działać. )

 

 

 

 

drugi raz nie rozpocząłeś instalacji systemu, komputer odpalił boot z HDD

 Przecież wszedłem w instalator i wpisałem w wierszu poleceń “clean all”. zbootowałem i zrobiłem to z pendrive, nie z dysku.

 

zaraz spróbuję
Edit#1: Pominęło błąd, finalizowanie ustawień, czekam na dalszy przebieg wydarzeń
Edit#2: Pomogło, dziękuje _Biglou_