Instalacja windowsa gdy na partycji istnieje już inny POMOCY

POMOCY !

Mój kilkuletni komputer niestety złapał poważnego wirusa , którego próbowałam już usuwać kilkakrotnie jednak ciągle powraca .

W końcu doszło do tego ,że jedynym sposobem na uruchomienie go jest tryb awaryjny .

W związku z tym chcę sformatować komputer .Moim problemem jest to iż :

Mam zainstalowany system windows xp professional a do instalacji nowego systemu, do formatowania mam płytkę windows xp home edition .

Podczas instalacji nowego sytemu i wybraniu partycji c:/ na której ma być zainstalowany nowy windows wyświetla mi się komunikat ‘‘wybrano opcje instalacji systemu windows na partycji zawierajacej już inny system windows … itd.’’.

Jak mam usunąć poprzedni windows i wyczyścić dysk aby poprawnie sformatować komputer przy instalacji nowego windowsa?

PS. Na komputerze mam 3 partycje w tym właśnie c:/ na której mam zainstalowanego windowsa . Dane z pozostałych partycji mam przeniesione na dysk zewnętrzny wiec podczas formatowania chciałabym usunąć dane również z nich .Jak to zrobić?

PROSZĘ BARDZO O POMOC !

jak-podzielic-partycje-sformatowac-dysk-twardy-t953.html

A co zrobić z tym windowsem xp professional? Jak go usunąć aby sformatować komputer przez instalację xp home edition?

ADR1991 podał ci link tam wszystko masz napisane, przeczytaj dokładnie ,pomyśl i formatuj, usuwaj, twórz i instaluj. Rusz głową chłopie.

Aby skasować system należy sformatować partycję na której on się znajduje, w Twoim przypadku jest to partycja C:. W linku przeze mnie podanym znajduje się opis jak usunąć ową partycję i utworzyć na nowo. Jest to obojętne jaką płytką dysponujesz. Będzie wyglądać to tak samo.

Pamiętaj, że klucz produktu z windowsa xp w wersji prof. nie będzie pasować do wersji home.

Na tym komunikacie, że jest już Windows powinna być opcja umożliwiająca sformatowanie partycji, czyli usunięcie jej zawartości. A jak nie, to skasuj po prostu ją i załóż od nowa. Co do Windowsa, musisz od kogoś załatwić Prof z takim samym SP, ponieważ niestety HE nie wgrasz na key z Prof.

Dodane mniej niż minutę temu

Znalazłem - masz c =kontynuacja, co spowoduje pozostawienie folderu Windows pod nazwą Windows.old i instalator przejdzie do instalowania systemu, lub ESC=anuluj, co spowoduje zapytanie w jakim FS chcesz sformatować i wtedy przechodzisz strzałką w dół na sfromatuj stosując system plików NFS(nie -||- NTFS(szybkie)) i wciskszz enter i wtedy instalator zrobi format, skopiuje pliki, zresetuje kompa i przejdzie do instalacji. Ważne jest, abyś w tym momencie pozwolił mu ruszyć z dysku, czyli jak pojawi się monit o wciśnięcie klawisza w celu rozruchu z CD, ignorujesz go i czekasz aż zniknie i wtedy komp sam ruszy z dysku. Jeżeli to nie nastąpi(czasami coś lubi odwalić kompowi i niewiedzieć czemu sam bez wciśnięcia klawisza rozpoczyna rozruch)., zresetuj go, przestaw w BIOS setup dysk w sekwencji bootowania na pierwsze miejsce. Jeszcze jedna uwaga - opcja sfromatuj stosując system plików NTFS w zależności od pojemności partycji, może potrwać nawet do 10 minut i dłużej, tak więcej jak będziesz widział, że będzie stał np. na 0%, czy dalej czekaj cierpliwie, ponieważ formatowanie będzie trwać nadal, tylko po prostu progress aktualizuje się z opóźnieniem, tak więc czekaj cierpliwie do skutku, bo jak wyłączysz kompa, możesz uszkodzić dysk.

Okej dziękuję , zrobię dziś wszystko tak jak napisałeś ;)!

Co do klucza to do płytki mam klucz do Home Edition .