Instalacja windowsa na dysku Sata

Witam mam problem , nie mogę zainstalować Windowsa XP HOME OEM , nie wiem dlaczego instalator ale nie widzi?? dysku SATA , natomiast gdy podłączyłem stary dysk ATA (jakiś tam IBM ) to można było na nim zainstalować . Ciekawe jest to że w Biosie widać ten dysk , wiem że działa bo był kiedyś (nie tak dawno ) 2 dyskiem do danych

Specyfikacja

Procesor AMD Sempron 1400 MHz ,

Płyta : ASRock K8Upragde 1689

Ram : Kingston K 512 , Nanya M2U51264DS8HC3G-ST 512

Graficzna - RADEON 9600 PRO Family -

Dzwiekowa - Creative Sb PCI 128 (Ensoniq ES5880)

Dysk - SAMSUNG hd161hj 160 GB

Nie mam pojęcia dlaczego tak jest pomoże ktoś ??

Musisz zintegrować sterowniki SATA z Wndowsem i wtedy będziesz mógł zainstalować Windowsa.

myślę ze to ci pomoże :slight_smile:

http://walendowski.com/2008/02/06/instalacja-windows-xp-na-dyskach-sata/

Zintegruj sterowniki do kontrolera SATA z systemem Windows XP za pomocą nLite, albo Przestaw w biosie kontroler. Poszukaj w zakładkach opcji “SATA mode” i zmień z “AHCI mode” na “IDE mode” (lub compability)

Jeśli mam napęd dyskietek to co muszę zrobić bo nie wiem za bardzo

Znalazłem takie rozwiązanie. Musisz mieć fabryczną płytę CD firmy AsRock do tej płyty głównej i wykonać to:

STEP 1: Insert the ASRock Support CD into your optical drive to boot your system.

STEP 2: During POST at the beginning of system boot-up, press key, and then a window for boot devices selection appears. Please select CDROM as the boot device.

STEP 3: When you see the message on the screen, “Do you want to generate Serial ATA driver diskette [YN]?”, press .

STEP 4: Then you will see these messages:

Please insert a diskette into the floppy drive.

Start to format and copy files [Y]?

Please insert a floppy diskette into the floppy drive, and press .

STEP 5: The system will start to format the floppy diskette and copy SATA drivers into the floppy diskette.

ściągni stery stąd i nagraj na dyskietkę -> http://europe.asrock.com/downloadsite/d … _AA13g.zip

Podczas uruchomienia instalatora Windows naciśnij F6, w dalszej częsci instalator zapyta Cię sterowniki, wskaż dyskietkę

Chodzi o wykonanie dyskietki startowej zawierającej sterowniki SATA. Podczas instalacji systemu zatrzymuje się ją w odpowiednim momencie klawiszem F6 i instaluje te sterowniki z dyskietki. A no właśnie “DarkPeter” znalazł je gotowe do zainstalowania na dyskietce!

Kurde jestem jednak głupi :smiley: mam dyskietkę ale na tym co chce zainstalować Windowsa , nie mam natomiast w laptopie gdzie mam internet. Nagram na pendrive te stery i pójdę jutro do kumpla żeby mi nagrał na dyskietkę. Dzięki za radę !

edit.

NIby zainstalowalem ale wyskakuje błąd Brak pliku HAL.DLL uniemożliwia uruchomienie systemu próbowałem tej porady http://www.poradykomputerowe.pl/awarie_windows/problemy_z_uruchomieniem_windows_xp_spowodowane_brakiem_pliku_hal.dll-177.html no i nic . Trace już nerwy orzy tym komputerze i najgorszej jest to ze nie wiem dlaczego tak robi

Dodane środa, 13 kwietnia 2011, 16:35

No niestety robi się niespodziewany błąd (18) w wierszu 2113 nie wiem o co chodzi