Instalacja windowsa na dysku Sata

(EasyTouch) #1

Witam mam problem , nie mogę zainstalować Windowsa XP HOME OEM , nie wiem dlaczego instalator ale nie widzi?? dysku SATA , natomiast gdy podłączyłem stary dysk ATA (jakiś tam IBM ) to można było na nim zainstalować . Ciekawe jest to że w Biosie widać ten dysk , wiem że działa bo był kiedyś (nie tak dawno ) 2 dyskiem do danych

Specyfikacja

Procesor AMD Sempron 1400 MHz ,

Płyta : ASRock K8Upragde 1689

Ram : Kingston K 512 , Nanya M2U51264DS8HC3G-ST 512

Graficzna - RADEON 9600 PRO Family -

Dzwiekowa - Creative Sb PCI 128 (Ensoniq ES5880)

Dysk - SAMSUNG hd161hj 160 GB

Nie mam pojęcia dlaczego tak jest pomoże ktoś ??

(Lukasz Stawski) #2

Musisz zintegrować sterowniki SATA z Wndowsem i wtedy będziesz mógł zainstalować Windowsa.

(Pitu902) #3

myślę ze to ci pomoże :slight_smile:

http://walendowski.com/2008/02/06/instalacja-windows-xp-na-dyskach-sata/

(Pablo79) #4

Zintegruj sterowniki do kontrolera SATA z systemem Windows XP za pomocą nLite, albo Przestaw w biosie kontroler. Poszukaj w zakładkach opcji “SATA mode” i zmień z “AHCI mode” na “IDE mode” (lub compability)

(EasyTouch) #5

Jeśli mam napęd dyskietek to co muszę zrobić bo nie wiem za bardzo

(system) #6

Znalazłem takie rozwiązanie. Musisz mieć fabryczną płytę CD firmy AsRock do tej płyty głównej i wykonać to:

STEP 1: Insert the ASRock Support CD into your optical drive to boot your system.

STEP 2: During POST at the beginning of system boot-up, press key, and then a window for boot devices selection appears. Please select CDROM as the boot device.

STEP 3: When you see the message on the screen, “Do you want to generate Serial ATA driver diskette [YN]?”, press .

STEP 4: Then you will see these messages:

Please insert a diskette into the floppy drive.

Start to format and copy files [Y]?

Please insert a floppy diskette into the floppy drive, and press .

STEP 5: The system will start to format the floppy diskette and copy SATA drivers into the floppy diskette.

(DarkPeter) #7

ściągni stery stąd i nagraj na dyskietkę -> http://europe.asrock.com/downloadsite/d ... _AA13g.zip

Podczas uruchomienia instalatora Windows naciśnij F6, w dalszej częsci instalator zapyta Cię sterowniki, wskaż dyskietkę

(system) #8

Chodzi o wykonanie dyskietki startowej zawierającej sterowniki SATA. Podczas instalacji systemu zatrzymuje się ją w odpowiednim momencie klawiszem F6 i instaluje te sterowniki z dyskietki. A no właśnie "DarkPeter" znalazł je gotowe do zainstalowania na dyskietce!

(EasyTouch) #9

Kurde jestem jednak głupi :smiley: mam dyskietkę ale na tym co chce zainstalować Windowsa , nie mam natomiast w laptopie gdzie mam internet. Nagram na pendrive te stery i pójdę jutro do kumpla żeby mi nagrał na dyskietkę. Dzięki za radę !

edit.

NIby zainstalowalem ale wyskakuje błąd Brak pliku HAL.DLL uniemożliwia uruchomienie systemu próbowałem tej porady http://www.poradykomputerowe.pl/awarie_windows/problemy_z_uruchomieniem_windows_xp_spowodowane_brakiem_pliku_hal.dll-177.html no i nic . Trace już nerwy orzy tym komputerze i najgorszej jest to ze nie wiem dlaczego tak robi

-- Dodane środa, 13 kwietnia 2011, 16:35 --

No niestety robi się niespodziewany błąd (18) w wierszu 2113 nie wiem o co chodzi