Instalacja Windowsa na eeePC

Witam serdecznie,

Mam eeePC 1000HA z oryginalnym windows xp i chciałbym zainstalować nowego Windowsa (czystego).

Mam płytkę OEM ze stacjonarnego komputera, zrobiłem z niej obraz ISO (mówimy o Windows XP HE)i jak to teraz zainstalować? nie mam czytnika CD :frowning: czytałem że idzie zrobić obraz na Pendrive… znacie jakieś sprawdzone sposoby?

Northwest

DO XP jest potrzebny specjalny programik który odpowiednio sformatuje pendrive - poszukaj na google pod hasłem: windows xp boot pendrive - jest mnóstwo wyników.

Dodane 11.01.2010 (Pn) 0:27

aaaa, ps. w zależności od producenta pendrive’u twojego jeden program działa a inny nie. Trzeba kombinować z różnymi programami aż w końcu się uda

a znasz jakiś uniwersalny, sprawdzony?

Mozesz tez kupić przejściówke USB -> IDE i podlaczyc zwykly cd-rom, ja tak zrobiłem, dzięki temu niemam żadnego problemu z plytkami, przejciowka kosztuje ok 30 zł

Poszukaj na google tego: “USB MultiBoot6”

Tu masz instrukcję:

próbowałem tym sposobem, ale niestety nie bootuje mi z takiego pendrive :frowning: co ciekawe, gdy nagrałem tam ubuntu to wszytko działało :frowning:

Zdaje się Ten Netbook ma ukrytą partycję z kopią recovery systemu z niej najprościej postawić przecież system (piszę na podstawie 1000HA z Win7 nie jestem pewien w starszych modelach).