Instalacja Windowsa na eeePC


(northwest) #1

Witam serdecznie,

Mam eeePC 1000HA z oryginalnym windows xp i chciałbym zainstalować nowego Windowsa (czystego).

Mam płytkę OEM ze stacjonarnego komputera, zrobiłem z niej obraz ISO (mówimy o Windows XP HE)i jak to teraz zainstalować? nie mam czytnika CD :frowning: czytałem że idzie zrobić obraz na Pendrive... znacie jakieś sprawdzone sposoby?

Northwest


(Bela Daniel) #2

DO XP jest potrzebny specjalny programik który odpowiednio sformatuje pendrive - poszukaj na google pod hasłem: windows xp boot pendrive - jest mnóstwo wyników.

-- Dodane 11.01.2010 (Pn) 0:27 --

aaaa, ps. w zależności od producenta pendrive'u twojego jeden program działa a inny nie. Trzeba kombinować z różnymi programami aż w końcu się uda


(northwest) #3

a znasz jakiś uniwersalny, sprawdzony?


(Master Piotr) #4

Mozesz tez kupić przejściówke USB -> IDE i podlaczyc zwykly cd-rom, ja tak zrobiłem, dzięki temu niemam żadnego problemu z plytkami, przejciowka kosztuje ok 30 zł


(Kisielek) #5

Poszukaj na google tego: "USB MultiBoot6"

Tu masz instrukcję:


(northwest) #6

próbowałem tym sposobem, ale niestety nie bootuje mi z takiego pendrive :frowning: co ciekawe, gdy nagrałem tam ubuntu to wszytko działało :frowning:


(Venger) #7

Zdaje się Ten Netbook ma ukrytą partycję z kopią recovery systemu z niej najprościej postawić przecież system (piszę na podstawie 1000HA z Win7 nie jestem pewien w starszych modelach).