Instalacja windowsa - problem troche smieszny

No bo tak moj system operacyjny to win xp, i wbilem sobie do glowy ze chce jeszcze mniec win 98 i mam taki troche smieszny problem ,no bo jak to zrobic :o :o

Probowalem na wszystkie sposoby :frowning: i nie moge wejsc nawet do instalacji :frowning:

Pomozcie mi krok po kroku jak to zrobic please :lol:

Jak ja robiłem coś takiego to mi wypisywał że winXP jest nowszą wersją niż 98 i nie można go zainstaloweć i szczerze to nie znam stakiego sposobu.

Robiłem odwrotnie :slight_smile:

  1. win98

  2. winXP

i wtedy działało :lol:

pownines najpierw zainstalowac Win 98 a dopiero pozniej XP… bo jeżeli hcesz to zrobic w ten sposob to musisz stworzyc jeszcze plik boot.ini ale nie wiem czy to wtedy bedzie dzialac dobrze… radze wiec zformatowac dysk zainstalowac Win98 a nastepienie zainstalowac XP wybierajac w instalatorze Nowa instalacje a nie aktualizacje

żeby mieć dwa Windowsy na jednym dysku to najlpierw trzeba instalnąć np. Win98 i dopiero XP :wink:

kurcze , no szkoda ze nie da sie nic zrobic,

jak zwykle za pozno pomyslalem, :-o

no ale coz formata nie zrobie z wiadomych przyczyn,

no moze zrobie ale za jakis miesiac :stuck_out_tongue:

ale teraz mi przyszlo jeszcze cos do glowy, a mianowicie czy moglbym usunac samego win xp, nie formatujac dysku, i zainstalowac 98

wiem ze to troche zakrecilem ale wiecie o co mi chodzi :shock:

mam nadzieje :stuck_out_tongue:

:o

po co :?: zrobisz tylko totalną sodomę i gomorę :roll:

To już zostało powiedziane ;]

Przenieś ważniejsze dane na inną partycje i lepiej sformatuj.

Jeśli mogę coś poradzić to nieinstaluj win xp oraz win 98 na jednym dysku wiem że to fajnie tak mieć dwa systemy do wyboru ale jak złapiesz jakieś dziadostwo to koniec! Przykładowo łapiesz program który zmienia strone startową a zainstalował sie np. c:win to jak usuniesz z xp to on jest na 98 i odwrotnie nigdy sie go nie pozbędziesz miałem tak ale tylko radze zrobisz jak zechcesz???

Patrz tutaj:

http://www.chip.pl/arts/archiwum/n/articlear_85163.html

Nie jest tak jak mówisz kolego.

A tutaj to już kompletne farmazony :slight_smile: Takiego badziewia można się pozbyć bez najmniejszego problemu.

Spoko juz teraz z luzaka nie bede sie w to bawil,jakos to przezyje,

narazie niech zostanie xp–ek oproznie dysk i pozniej se walne formata i zainstaluje 98 ,a potem xp

Nie wiedzialem ze z 98 bedzie tyle problemo :shock:

Poczytaj jeszcze to.

http://hslab.pl/index.php?module=subjec … &pageid=18

Pamiętaj WIN98/ME wymaga partycji sformatowanej na FAT32.