Instalacja windowsa - problem troche smieszny

(Patrol69) #1

No bo tak moj system operacyjny to win xp, i wbilem sobie do glowy ze chce jeszcze mniec win 98 i mam taki troche smieszny problem ,no bo jak to zrobic :o :o

Probowalem na wszystkie sposoby :frowning: i nie moge wejsc nawet do instalacji :frowning:

Pomozcie mi krok po kroku jak to zrobic please :lol:

(Z35ikr) #2

Jak ja robi┼éem co┼Ť takiego to mi wypisywa┼é ┼╝e winXP jest nowsz─ů wersj─ů ni┼╝ 98 i nie mo┼╝na go zainstalowe─ç i szczerze to nie znam stakiego sposobu.

Robiłem odwrotnie :slight_smile:

1. win98

2. winXP

i wtedy działało :lol:

(McDracullo) #3

pownines najpierw zainstalowac Win 98 a dopiero pozniej XP.. bo je┼╝eli hcesz to zrobic w ten sposob to musisz stworzyc jeszcze plik boot.ini ale nie wiem czy to wtedy bedzie dzialac dobrze.. radze wiec zformatowac dysk zainstalowac Win98 a nastepienie zainstalowac XP wybierajac w instalatorze Nowa instalacje a nie aktualizacje

(Duch) #4

┼╝eby mie─ç dwa Windowsy na jednym dysku to najlpierw trzeba instaln─ů─ç np. Win98 i dopiero XP :wink:

(Patrol69) #5

kurcze , no szkoda ze nie da sie nic zrobic,

jak zwykle za pozno pomyslalem, :-o

no ale coz formata nie zrobie z wiadomych przyczyn,

no moze zrobie ale za jakis miesiac :stuck_out_tongue:

ale teraz mi przyszlo jeszcze cos do glowy, a mianowicie czy moglbym usunac samego win xp, nie formatujac dysku, i zainstalowac 98

wiem ze to troche zakrecilem ale wiecie o co mi chodzi :shock:

mam nadzieje :stuck_out_tongue:

(Duch) #6

:o

po co :?: zrobisz tylko totaln─ů sodom─Ö i gomor─Ö :roll:

(Damian) #7

To już zostało powiedziane ;]

Przenie┼Ť wa┼╝niejsze dane na inn─ů partycje i lepiej sformatuj.

(system) #8

Je┼Ťli mog─Ö co┼Ť poradzi─ç to nieinstaluj win xp oraz win 98 na jednym dysku wiem ┼╝e to fajnie tak mie─ç dwa systemy do wyboru ale jak z┼éapiesz jakie┼Ť dziadostwo to koniec! Przyk┼éadowo ┼éapiesz program kt├│ry zmienia strone startow─ů a zainstalowa┼é sie np. c:win to jak usuniesz z xp to on jest na 98 i odwrotnie nigdy sie go nie pozb─Ödziesz mia┼éem tak ale tylko radze zrobisz jak zechcesz?????

(Tliber) #9

Patrz tutaj:

http://www.chip.pl/arts/archiwum/n/articlear_85163.html

(Damian) #10

Nie jest tak jak m├│wisz kolego.

A tutaj to ju┼╝ kompletne farmazony :slight_smile: Takiego badziewia mo┼╝na si─Ö pozby─ç bez najmniejszego problemu.

(Patrol69) #11

Spoko juz teraz z luzaka nie bede sie w to bawil,jakos to przezyje,

narazie niech zostanie xp--ek oproznie dysk i pozniej se walne formata i zainstaluje 98 ,a potem xp

Nie wiedzialem ze z 98 bedzie tyle problemo :shock:

(JNJN) #12

Poczytaj jeszcze to.

http://hslab.pl/index.php?module=subjec ... &pageid=18

Pami─Ötaj WIN98/ME wymaga partycji sformatowanej na FAT32.