Instalacja Windowsa w jakikolwiek sposób

No właśnie problem w tym ze nie mam takiej możliwości jak narazie, mam 8 GB ale on jest uszkodzony chyba bo system mi go wykrywa normalnie ale nie mogę na niego nic wgrać :confused:

Mi się jeden natomiast pojawił: słyszałeś o czymś takim jak kompatybilność? Jeżeli miałeś komputer z W10 i chcesz zainstalować XP, to nie ma szans, system nie posiada sterowników do płyty, procka, grafiki i czegokolwiek. XP. jest martwy i po wyciągnięciu z grobu mu się nie poprawi. :wink:

Jak wyżej, on obsługiwał bodaj do 500 mb RAM, przy większej ilości nie wstawał nawet.

Na ile sie zatrzymuje? Minutę, dwie, całą noc?
Próbowałeś ponownie go stworzyć narzędziem MS, czy wyciagnąłes po x latach, bo kiedyś był?
(teoretycznie dyski ssd mogą tracić dane po bardzo długim odpięciu od zasilania)

Wiec pójdź do sąsiada, czy dałby Ci na godzinkę pusty pendrive, skoro nie mozesz kupić. Wybacz, ale brak klucza USB…

Instalator z windowsem robiłem jakieś 3 dniemu gdzie jeszcze nie wiedziałem że on jest walnięty także no, zatrzymuje się na 77% i wyrzuca mi błąd z jakimiś plikami i po kliknięciu Ok pisze że system windows 10 nie został zainstalowany i wszystkie zmiany nie zostały zapisane, i tyle :confused:
Co do USB to sorka że to może zabrzmieć chamsko ale może ty masz sąsiadów którzy coś takiego posiadają u mnie mieszkają tylko ludzie po 50 roku życia i jedyne co potrafią to włączyć komputer i korzystać z swojej noki z klawiaturą więc to odpada :wink:

… do których do poniedziałku w takim dołączysz. :slight_smile:
Skoro nie chcesz/nie możesz iść do sklepu, to zamów sobie np. na Allegro do paczkomatu. Jest szansa, że na poniedziałek/wtorek będzie. Bez sprawnego nośnika instalacyjnego, to nic nie zrobisz. OK, może dałoby się zainstalować W10 z dysku twardego, ale powinieneś mieć dwa dyski i zajmie Ci to wiecej czasu niz uzupełnienie braków wyposażenia w postaci klucza usb. :slight_smile:

1 polubienie

No właśnie z tego co wiem to się da z dysku twardego to zainstalować co próbowałem kiedyś robić ale z poziomu windowsa, nie wiem czy da radę z poziomu Linuxa, i tak mam 2 dyski wiem że tam nie napisałem ale myślałem że da radę coś z tym USB, i niby mogę to zrobić bo czas to tam pikuś ważne żeby działało.
A co do “do których do poniedziałku w takim dołączysz” to się już wypowiadać nie będę bo jak ktoś tu piszę to szuka pomocy w rozwiązaniu problemu a nie sprzeczania się słownie :wink:

… chodzi mi tylko o to, że największe szanse na najlepszy i najszybszy efekt masz kupując USB, to wydatek 20zł może.

Jeżeli natomiast chcesz iść na około to na forum jest porada:

Ja bym zaczął od tego, co to za komputer? procesor, RAM chociaż?!

Wiem że to wydatek 20 zł ale czy jest sens zamawiać coś co po instalacji walne gdzieś na szafkę? Jak mogę to zrobić inaczej?

Jeżeli Ty tak uważasz, to jak dla mnie dyskusja nie ma sensu, może inni uważają inaczej.

Grub zarządza , Jak odłączysz dysk, to nic nie włączysz

Tak, jest sens inwestować w coś, co walniesz na szafkę.
Oszczędzi CI ta 20 złotowa inwestycja wydatku kilku tysięcy złotych lub dolarów w przypadku uszkodzenia dysku lub szyfrowania Ransomware.
Sam więc widzisz, że 20zł za klucz USB do kopi zapasowych, to inwestycja z ogromnym potencjałem! :slight_smile:

PS. … ale skoro chcesz inaczej, to poradnik Ci wkleiłem, powodzenia. :wink:

Powiedzmy że nowy jakiś nie jest ale z na pewno nie na Pentium 4 :joy:

nO TO ODPALISZ SYSTEM I CO DALEJ. capse poszedł.
Takie procki to gdzies u mie w szufladzie leżą

Chodzi o to że chodzi mi tylko na przejście na jakiego kolwiek windowsa i wtedy ja sobie sam poradzę do przejścia na win 10

No nie licząc 98 bo z tego wątpie ze odpale instalator win 10 i wgl nie chce mi się męczyć z tym

Ale win 10 na tym nie zadziała.Polecam:
https://www.lxle.net/download/

Wiedziałem że pisanie tematu jakiego kolwiek na tym forum to jest błąd :joy: ale nie wiedziałem że tak bardzo, dzięki za pomoc i polecam przeczytać wymagania windowsa 10 a potem pisać co kolwiek bo windows 10 jak pisałem chodził mi tu dłuższy czas także no to ja pozdrawiam :joy:

… zadziała, ale to będzie kopanie się z koniem.

Polecam popracować na core duu z zużytym dyskiem HDD, oczywiście W10 zadziała, ale otwarcie Chrome i YT spowoduje juz takie lagi, że hej. O większej liczbie kart np. FB czy innych aplikacjach nie mówię. Gdybyś miał Quada i SSD, to jeszcze, ale na tym niestety świata nie zawojujesz, ale możesz wierzyć MS, że będzie płynnie, szybko i stabilnie na 12 letnim procku.

1 polubienie

My chętnie pomożemy zawsze. Ale przedstawiłeś trupa do reanimacji. Religa by nie dał rady.
ten linux co podałem w linku, albo win7
Najtańszy ryzen za 250 vs twój procek. Chyba mi się nudzi.

Patrząc jakby na to że nie prosiłem o gadanie o parametrach komputera czy jego krytykowaniu czy co kolwiek tylko o co inne a jak on już będzie chodzić to już jest moja sprawa :wink: A co do chodzenia Windowsa 10 na tym procku i HDD to chyba nikt z was nie widział tego w praktyce :joy: tylko czytając wymagania się wypowiadacie a prawda jest taka że miałem na tym komputerze odpalone 8 kart w Operze, grałem jeszcze w między czasie w NFS-a i słuchałem muzyki i jakiś problemów nie było także no nie wiem z kąd wy bierzecie takie informacje xd bo ja jak narazie byłem zadowolony i jestem dalej i nie interesuj mnie opinia innych ludzi xd dla mnie działa i wystarczy, a co do pomocy przy tym temacie już jest nie ważne ponieważ już ktoś z innego forum mi pomógł i chociaz nie marudził i nie pouczał bóg wie po co :wink: wystarczyła prosta odpowiedzieć :slight_smile: