Instalacja Windowsa Xp na Asusie

Witam,

mam taki problem otóż niedawno zakupiłem laptop K51AC-SX026 orginalnie miałem zainstalowanego windows’a Viste tylko ciągle mi się komputer zawiesza na tym systemie i chciałbym zainstalowac XP czy to jest możliwe??? Bo gdzieś słyszałem ze nie można zainstalować xp na nowych komputerach.

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi :smiley:

A gdzie słyszałeś? Instalacja innego systemu operacyjnego niż zainstalowanego fabrycznie, może ewentualnie wiązać się z utratą gwarancji czy wsparciem technicznych. Jeżeli masz inny, oryginalny, system operacyjny, to możesz go zainstalować.

Nie widzę podstaw do twierdzenia, że nie

To też jest grubo naciągane, bo gwarancja jest udzielana na sprzęt a nie na soft który jest na nim zainstalowany.

A to już prędzej.

Zależy, co gwarancja obejmuje. Dlatego napisałem, ewentualnie.

EDIT:

HP ma takie zapisy, z tego co można znaleźć na necie.

Do tego modelu producent nie przewiduje sterowników dla systemu Windows XP

W takim układzie najsłuszniejszym będzie przesiadka na Sevena.

Można tez wykonać optymalizację Visty,która jest dobrym systemem,tylko potrzebuje poświęcenia jej czasu!Możemy pomóc tylko załóż temat w odpowiednim dziale.

Hmm… teraz to już sam nie wiem…;/ komp mi się zawiesza na tym systemie od początku gdybym przeinstalował system czy to by coś dało??? system był zainstalowany od początku.

Optymalizacje już raz robiłem trochę pomogło ale nie dużo;/

Do Windowsa 7 podejdą sterowniki???

podejdą w praktyce jest tak że ogromna większość sterowników dedykowanych do Visty działa na Windows 7 są wyjątki ale głównie z bardziej egzotycznym sprzętem, ponadto producenci oferują o wiele częściej wsparcie dla nowszych systemów niżeli starszych.