Instalacja Windowsa XP na laptopie z dyskiem sata

Witam, mam laptopa HP pavilion dv5 i chciałbym na nim zainstalować windowsa XP, tylko, że przy instalacji występuję niebieski ekran z informacją o tym, że windows nie wykrywa dysku. Jak by ktoś mógł mi podać sterowniki sata do mojego laptopa.

Nie to, że nie chce mi się szukać, bo szukałem, ale niestety nie znalazłem.

 

Pozdrawiam - Pixe1 :slight_smile:

 

Dodatkowe pytanko : Czy jest możliwość, aby przy instalacji foldery systemowe zainstalowały się na dysku C:, a foldery typu program files, użytkownicy, appdata, program data na D:? Czytałem, że można to zrobic przez program nLite, ale nie wiem jak?

W biosie wyłącz AHCI lub zmień na IDE.

Podaj dokładny model laptopa (naklejka pod spodem laptopa).

 

Sprawdzałeś czy są sterowniki do tego laptopa pod XP.

 

HP Pavilion dv5-1130ew.

Producent nie udostępnia sterowników dla XP.

A na innych sterownikach nie pójdzie? Bo BIOS w HPkach też jest okrojony i nie da się zmienić tego typu z AHCI :frowning:

Czy może jest jakiś inny sposób?

Trzeba będzie ręcznie szukać sterownika do niemal każdego urządzenia w Google’u (może być problem ze sterownikiem do karty graficznej lub chipsetu).

 

Wejdź do biosu, zrób zdjęcie zakładki System Configuration, umieść na http://postimage.org/ i podaj link na forum.

Zastanawiam się, jaki sens jest instalować system który lada dzień nie będzie miał wsparcia, aktualizacji i jest teraz dziurawy jak ser szwajcarski na sprzęcie który ma taki zapas mocy, że spokojnie uciągnie Windowsa 7 64bit. Dodatkowo jak widzę, HP pomaga (jak zwał tak zwał) oszczędzać energię w nowszych systemach.

Zastanów się kolego bo to, że podoba się Tobie Windows XP nie idzie w parze z wydajnością jaką stracisz instalując słabszy i wolniejszy system.

Mam Windowsa 7 i bardzo sobie chwalę (chodzi super), ale XPka chciałem sprawdzić czy by mi na nim bardziej wymagające gry chodziły lepiej niż na 7. Mógłby to być drugi system. Głównie o to chodzi, że karta graficzna nie daje rady, a możliwości wymiany nie ma :/. Czy XPek by mniej obciążał grafę i gra lepiej by chodziła? Bo jeśli nie to raczej nie będę instalował.

Windows 7 napewno lepiej sobie będzie radził z zarządzaniem zasobami.

Żaden XP. Teraz tylko Windows 7 / 8.

Ok, Win 7, bo do 8 HP do mojego modelu nie udostępnia sterów :/.

I dziękuję za poradę :slight_smile:

A wiesz może jak przy instalacji 7 zrobić aby foldery systemowe były na C:, a foldery typu Users, ProframFiles na dysku D:?

Link:

http://forum.dobreprogramy.pl/index.php?/topic/463082-Umieszczenie-przy-instalacji-windowsa-folderów-user-i-program-files-na-oddzielnym-dysku#entry73048

Sterowniki do Win 8 pasują z Win 7. Sam tak robiłem na swoim sprzęcie.

A co do folderów, nie znam takie metody na katalogi, co mogę zaproponować to zrobienie skrótów na partycji D: do katalogów dla Ciebie istotnych. Chcąc robić kopię tych katalogów masz szybki dostęp do nich.

Zamiast zajmować się katalogami zrób sobie backup systemu np. Nortonem z płyty, bez instalacji sofru.

Dzięki za pomoc :slight_smile:

Jeszcze się zastanowię nad systemem. Ale jakoś 7 bardziej mi się podoba niż 8, nie mam nic przeciwko temu ModernUI, ale pewnie zostanę przy “siódemce”:slight_smile:

Nie ma za co :wink:

Polecam się na przyszłość :wink: