Instalacja windowsa xp -> netbook

wrzucilem windowsa xp na pen Sandisk cruzer 4GB (chyba w “formacie ?” NTFS i niewiem czy to cos zmienia)

problem mam taki ze zgodnie z jakims poradnikiem mam dac najpierw

„TXT Mode Setup Windows XP, Never unplug USB-Drive Until After Logon” i tam skasowac partycje i stworzyc jedna… ale skasowac zadnej partycji nie moge bo zawiera pliki instalacyjne a wydaje mi sie ze poprostu instalator chce instalowac XP na pendrivie a nie na kompie (bo jest dysk U z ~4gb a tyle akurat ma pendrive a netbook ma ~500gb) a gdy daje “instaluj” (na “U:” czyli chyba na pendrivie) to jest komunikat ze nie moze znalesc pliku “\Windows”

netbook jest dopiero co kupiony i z poczatku byl zainstalowany Linux : Linpus Lite for MeeGO, ktorego nie umiem obslugiwac …

Prosze o pomoc :slight_smile:

Nie wiem jak przygotowałeś pendriva, nie wiem jaki masz komputer.

Jeśli przygotujesz pendriva według tego opisu to nie powinno być problemu.

Dlaczego upierasz się na instalowanie systemu z pena a nie z płyty?

bo do netbooka nie wloze plyty :stuck_out_tongue: sprobuje jeszcze raz przygotowac pen’a ale jak patrze to na pierwszy rzut oka robilem analogicznie… moze cos pomieszalem to jeszcze raz wrzuce windowsa zgodnie z linkiem…

Dla tego właśnie pisałem:

Nie podając żadnych informacji nie spodziewaj się, że dostaniesz zwięzłą i szybką odpowiedź.

w temacie napisalem ze netbook i w poscie tez jest ale nie rzucajace sie w oczy az tak

no ale nic… dzieki za link i odezwe sie najwyzej jak beda dalej problemy… chyba ze ktos wie juz teraz jak to “naprawic”

Dodane 26.09.2011 (Pn) 17:34

zrobilem jak na “tutorialu” z linku i problem jest taki sam …

netbook - Acer Aspire One 722 C-60

pendrive - SanDisk Cruze 4GB

postepuje zgodnie z krokami z artykulu ale w tym samym momencie co wczesniej mam ten sam blad a mianowicie po wlaczeniu

“TXT Mode Setup Windows XP, Never unplug USB-Drive Until After Logon” przy starcie netbooka jedyna opcja jaka moge zrobic to przekonwertowac system FAT na NTFS (poprzednio jak robilem mialem NTFS)… nie ma zadnych partycji i dyskow komputera tylko jest widoczny dysk “U:” (pendrive) na ktorym jest Win XP

jakies rady/pomoc ?

A jaką masz wersję XP?

SATA zintegrowane?

Tak gwoli ścisłości to sprawdziłeś najpierw czy w ogóle będziesz miał sterowniki do XP pod ten komputer?