Instalacja Windowsa XP z pendriva

Witam,

czy jest mozliwe zainstalowanie Windowsa XP z pendriva… naprzyklad zakladajac ze utworze obraz .ISO dysku Windowsa i wrzuce go na pendriva korzystajac z programu uNetBootin tego ktorego wykorzystuję do tworzenia liveUSB z różnymi dystrybucjami Linuxa. Myślicie że z Windowsem będzie również działało??

O ile pamiętam to unetbootin nie działa z Windows XP bo próbowałem kiedyś. Nie wiem zaś czy przypadkim nLite nie posiada takiej opcji.

Tu są podane jakieś wskazówki, wystarczy użyć google :stuck_out_tongue:

http://www.msfn.org/board/topic/92450-b … umb-drive/

Czyli straciłem tylko czas. Bo zrobiłem taką operacje właśnie uNetBootin no ale okazuje się że mój komputer testowy nawet chyba nie obsługuje USB jako źródła do bootowania :frowning:

Powinien obsługiwać, gdzie to sprawdzałeś? (Bios i ustawiasz usb jako pierwsze do bootowania, standardowo ustawione jest na cd lub dysk)

No w BIOSie jak najbardziej… opcja USB w ogóle nie widnieje na liście :smiley:

możesz to zrobić przez program USB Multiboot 10

Jak:

"Jest to najszybszy i najpewniejszy sposób na zainstalowanie Windows XP bez użycia zewnętrznego napędu CD.


Na start potrzebujesz:

- drugiego komputera z Windowsem (sprawdzone również pod Windows Vista)

- pendrive o pojemności minimum 512 MB

- instalkę Windows XP

- narzędzie załączone przezemnie


Aplikacja będzie potrzebowała dostępu do plików na płycie. Możemy albo skopiować całą płytę na dysk do dowolnego katalogu, albo wskazać podczas instalacji napęd optyczny z instalatorem Windowsa, albo np. wskazać obraz obrobiony nLite i emulowany np. za pomocą Daemon Tools jako fizyczny CD-ROM.


1. Po rozpakowaniu archiwum, podłączamy pendrive i uruchamiamy „USB_MultiBoot10.cmd” KLIK

2. Jako opcję formatowania wybieramy H i wciskamy ENTER

3. W oknie HP USB Disk Storage Format Tool wybieramy właściwy pendrive, jako format plików zaznaczamy NTFS i naciskamy Start. Po zakończeniu formatowania zamykamy okno.

4. Wprowadzamy 1 i Enter, a następnie wybieramy miejsce gdzie jest wersja instalacyjna WinXP

5. Wprowadzamy 3 i Enter, a następnie wskazujemy nasz pendrive,

6. Jeśli chcemy odchudzić instalację o 135 MB zwracamy uwagę by na liście przy „X” zaznaczona była opcja [NO], świadcząca o rezygnacji z kopiowania plików językowych i upgrade-u z Win98

7. Wprowadzamy 4 i Enter

Nastąpi kopiowanie plików, które od czasu do czasu wymaga potwierdzenia klawiszem Y=yes, czy T=tak Kopiowanie potrwa kilkanaście – kilkadzieścia minut.

8. Po zakończeniu podłączamy pen do USB i uruchamiamy komputerek, w moim przypadku Bootowanie nastąpiło automatycznie bez jakichkolwiek zmian w Biosie, jeśli jednak są problemy – to przez F2 dostaniemy się do biosu i tam należy ustanowić pendrive jako podstawowy dysk bootujący.

9. Po chwili pojawi się menu, w którym należy wybrać opcję trybu TXT, a potem mamy już normalny instalator, w którym trzeba pousuwać wszystkie partycje linuxowe i stworzyć jedną dużą pod naszego Windows-a.

10. Gdy instalator zrestartuje komputer tym razem wybieramy z menu tryb GUI. Następnie rozpocznie się właściwa instalacja XP.


Sterowniki i cała reszta to już inna bajka, z którą poradzi sobie każdy, kto już zainstaluje WinXP

Instrukcje gdzieś w necie znalazłem;)

Maxim128 , to nie zmienia faktu że musi ustawić bootowanie z usb.

mikber18 , tu masz mniej więcej pokazane gdzie masz ustawić bootowanie, bo musiałbyś mieć naprawdę stary komputer, by tego nie obsługiwało

http://toin.pl/1383/jak-ustawic-bootowanie-w-biosie/