Instalacja Windowsa XP

witam mam taki problem, a razcej moja koleżanka .

Poprosila mnie o pomoc poniewaz cos jej sie skopalo na kompie, nie idzie windowsa zainstalowac :x . Instalacja sie wlacza, pliki instalacyjne sie kopiuja, potem po kopiowaniu komputer sie musi zrestartowac by dalej dokonywac instalacji nowego windowsa, lecz tu jest problem

komp sie resetuje lecz zamiast kontunuowac dalej instalke, to on znowu kopiuje pliki instalacyje :cry: i tak w kółko.

Kolezanka mowila, ze przed tym byla z dyskiem u kolezanki by ta jej cos wgrala (wtedy jeszcze komp dzialal) - czy to moze miec zwiazek z tym że win sie nie instaluje??

A wyjęła już po instalacji od razy płytę z Windowsem? :?

Musi wyjąć płyte instalacyjną z windowsem gdy komp się zrestartuje

Niech wyjmie CD lub ustawi w biosie bootowanie w takiej kolejności:

1.Floppy

2.HDD

3.Cd-ROOM

tylko jak wyciagnie (bo tak robilem) to dalej nic nie robi :x

moze to sprobuje, jak ktos ma jakies inne rady to prosze :smiley:

bartus2003 po restarcie, o którym piszesz nie klika się gdy pojawia się komunikat żeby nacisnąć dowolny klawisz po czym nastąpi bootowanie płyty…

innej możliwości nie ma (IMO) :roll:

możesz równie dobrze zrobić to co podał Damian :wink:

A dysk podpięty na stałe czy w kieszeni.

Sprawdź podpięcie dysku.

Sformatowałeś partycje systemową.

Płyta CD z XP ma być cały czas w napędzie CD do końca instalacji systemu - po kopiowaniu plików i restarcie kompa nic nie dotykaj ani myszy ani klawiatury instalator XP sobie poradzi sam - czytaj komunikaty instalatora.

Bootowanie tak:

pierwszy - napęd CD

drugi - dysk systemowy

Pomoc

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=25048

On pyta czy uruchomić z płyty przy restarcie. Wystarczy nie wciskać spacji panowie. :smiley:

juz ok poprostu jak byla z dyskiem u kolezanki przelaczyly zworke a potem zapomnialy o tym :smiley: .

Lecz teraz jest inny problem przy wlazcaniu wyswietlaja sie dwa windowsy XP lecz jednego z nich nie ma, jak usunac to???by sie wlaczalo od razu bez pokazywania 2 winow , z ktorych jednego niema :roll: ??

zobacz sobie o boot.ini

za duzo to nie zcaje tamtego tematu :confused:

bo w winie nie ma zadnego boot.ini

jest bootcfg ,a jak odpalam plyte wina to tam nie ma nic o naprawie ,chyba że przy wlaczeniu plyty i wlaczeniu kompa od nowa…

prosze swoimi slowami :smiley:

Wejdź w dysk C, dopisz do paska adresu boot.ini , wciśnij enter, w notatniku, który się pokaże, zamień cały tekst na ten:

Zapisz go i zrestartuj komputer.

A to ciekawe.

To w jaki sposób odpala się system ??

Włącz widok plików ukrytych i systemowych to i zobaczysz wsadówkę boot.ini 8)

Nie trzeba tego robić.

Wystarczy zrobić tak jak napisałem, bez zbędnych kombinacji.

Wiem, ale niech nie opowiada że nie ma pliku boot.ini , a w ten sposób się przekona że jednak go ma :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

trzeba bylo tak od razu :confused:

a ja szukalem ,to musze napisac kolezance

________________________

kolezanka mowi ze nie da sie zapisac