Instalacja windowsa z bootowalnego pendrive / dvd

Witam, chce zainstalowac nowy system na komupterze na dysk zostal sfortmatowany i podczas wkladania plytki z windowsem [orginalna] nie czyta plytki ciagle jest taki znaczek na czarnym ekranie “_”. Przez USB tez nie zabootuje bo jest błąd wyskakuje niebieski ekran z jakimis napisem prosze o pomoc.

A konkretnie?

Zmień bootowanie systemu na dysk a potem znów na płytę powinno pomóc .

Jaki windows i czy ten usb ma być bootowany przez bios czy uefi i co jest za błąd na ekranie z niebieskim ekranem śmierci ?

Daje ss prosze nie komentowac naklejek komputer siostry, Oczywiscie jak bootuje z pendrive

I czy z takiej plytki zainstaluje windowsa?


#New
Podczas ladowania plytki z windowsem 8.1 32 bit wsykakuje otoz taki błąd

I pojawwia sie nastepne pytanie czemu plytki z windowsem 8+ sie bootuja z win 7 xp vista nie?

mogą być inne partyje miałem tak z win10 i 7

To jak mam mam zainstalowac win7?

jaką masz płytę , i wersje biosu ??

Hej,

A ta płyta, którą pokazałeś na zdjęciu, to płyta do tego konkretnego komputera?

Pozdrawiam,
Dimatheus

Nie to do mojego kompa starego :slight_smile:

Jak ci to sprawdze? Jak nie mam nijakiego systemu ?

Pytanie tylko co za system był tam wcześniej ? Czy próbujesz zainstalować wybrany system na tym samym dysku ?

A… jeśli możesz przywróć BIOS do ustawień fabrycznych. Wiesz jak ?

Na poczatku byl win xp potem zmienilem na win 7 a teraz chce win xp i instaluje na tym samym dysku

Przywócilem nic nie daje

No właśnie. Tutaj jest prawdopodobnie pies pogrzebany. Windows XP wymaga, by dysk SATA był w trybie IDE. I tak było zanim zainstalowałeś Windows 7. Teraz chcesz zainstalować Win XP, a dysk pewnie jest w trybie AHCI. Zmień to w BIOSie i powinno śmigać.

Windows XP jest stary jak świat i podatny na zagrożenia. Fajnie by było w przyszłości mimo wszystko zainstalować świeższy system.

W tym problem ze na windowsie 7 32 bit mi wszystko zacina google chrome sie wlacza 2 minuty i ogolne masakra :confused: A z tym USB nie da sie nic zrobic? Bo nie chce mi sie po plytki do sklepu latac jak mam w domu 2 x 128gb pendrive ;/

Instalke XP przygotujesz na pendrive programem WinToFlash https://www.dobreprogramy.pl/WinToFlash,Program,Windows,45524.html Przed uruchomieniem upewnij się, że kontroler sata jest ustawiony w tryb kompatybilności IDE.

Hej,

Stąd też pewnie w ogóle nie zainstalujesz z niej systemu na innym komputerze, bo płyta zawiera środowisko recovery a nie czysty system operacyjny.

Pozdrawiam,
Dimatheus