Instalacja Windowsa z partycji Recovery

Witam.

Posiadam laptopa firmy HP, chciałbym przeinstalować Windowsa Vistę.

Na laptopie jest partycja Recovery (HP_RECOVERY).

W momencie zakupu laptopa legalny Windows już był zainstalowany i podobno ma sie znajdować łącznie ze sterownikami na partycji Recovery.

Teraz moje pytanie brzmi, jak usunąć starego Windowsa z partycji © i zainstalować nowego z partycji Recovery. Czy przy instalacji będzie potrzebny jakiś serial? (nic nie dostałem przy zakupie komputera).

Mam po prostu sformatować partycję C, a potem komputer sam wystartuje z partycji Recovery?

Piszę w tej sprawie ponieważ pierwszy raz coś takiego robię i nie chciałbym obudzić się w lesie po usunięciu Windowsa. W tej chwili nie stać mnie na zakup nowego Windowsa.

Podczas startu komputera na ekranie startowym BIOS zauważ którym klawiszem uruchamia sie recovery, przeważnie F11 ale nie koniecznie, nie musisz niczego formatować ani nie potrzebujesz żadnego klucza, jeśli zmieniałeś rozmiary partycji to obowiązkowo zrób sobie kopie zapasowe wszystkich plików z drugiej ew. pozostałych partycji, zresztą kopie zapasowe to podstawa i radzę od tego zacząć, po zakończonym przywracaniu wszystko będzie gotowe do użytku tak jak po zakupie komputera

A ja sugerowałbym zapoznać się z instrukcją obsługi. Tam masz wszystko opisane krok po kroku.

Łącznie z kupą śmieci preinstalowanych przez producentów różnego oprogramowania… Lepiej wziąć płytkę z Vistą i z tego instalować. A po recovery raczej nie instalują się razem sterowniki.

Kolega maciek_1222 prosił o poradę dotyczącą odzyskiwania systemu z partycji recovery i takiej mu udzieliłem, nie każdemu crapware przeszkadza, jeśli będzie chciał instalować bez tego to pewnie o to zapyta :wink:

A tak się składa że się razem instalują.

Mnie się z recovery sterowniki nie instalują. A może autor postu nie wie, że przy tej formie odzyskiwania systemu instaluje się dużo niepotrzebnych rzeczy? Niemniej, warto go o tym fakcie poinformować zanim zacznie odzyskiwanie.

A może autor pomyśli, że instalowanie z “czystego” nośnika łamie warunki licencji przez co tak zainstalowany system jest PIRACKI?? :evil:

To wytłumacz mi, jak to jest, że ja koledze instalowałem system z skopiowanego nośnika na jego klucz i udało mi się bez problemu aktywować system przez telefon?

Chwila, chwila, czy ja dobrze wyczytałem, że autor tematu nie ma żadnego klucza do systemu? A naklejka z licencją i kluczem może jednak gdzies na tym lapku jest? A jeśli nie ma to może dlatego, że został sprzedany z Linuxem na przykład?