Instalacja windowsa z plyty z kopia zapasowa

Witam dwa lata temu gdy kupiłem laptopa na samym początku użytkowania komputerpoprosił mnie o wlozenie w sumie 5 czystych płyt dvd by mógł zgrać kopie zapasowa. Tak też zrobiłem i kopia zapasowa została wgrana na owe płyty. Dziś chciałbym całkowicie zformatowac dysk twardy i zainstalować od nowa windowsa 7 właśnie.z tych płyt. Niechce nic popsuć dlatego proszę was o poradę lub jakiś przydatny link jak to zrobić. Dziękuję i pozdrawiam

A jakiej firmy ten laptop?

Asus K52J

Zajrzyj do instrukcji od laptopa albo na stronę producenta. Znajdziesz tam informacje jak wygląda przywracanie systemu z płyt recovery.

Nie ma za co.

Hej,

Videoturtorial, dotyczący przywracania recovery na Asusach, znajdziesz http://www.youtube.com/watch?v=HQQLpZR6ADU.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Witaj,

Jak przywrócić system z płyt DVD, opisano w tym(Using the Recovery DVD) poradniku.

Użycie dysku/ów Recovery DVD:

  1. Włóż dysk Recovery DVD do napędu optycznego. Twój notebook musi być włączony.

  2. Ponownie uruchom laptopa. Naciśnij ESC, gdy widzisz logo ASUS, a następnie wybierz napęd optyczny (może być oznaczony jako “CD / DVD”) z ODD. Naciśnij [Enter], aby uruchomić komputer z dysku Recovery DVD.

  3. Wybierz OK, aby rozpocząć przywracanie obrazu.

  4. Wybierz OK, aby potwierdzić przywracanie systemu.

Przywracanie spowoduje nadpisanie dysku twardego. Przed rozpoczęciem odzyskiwania systemu należy wykonać kopię zapasową wszystkich ważnych danych.

  1. Postępuj zgodnie z wyświetlanymi instrukcjami, aby zakończyć proces odzyskiwania.

OSTRZEŻENIE: Nie należy wyjmować dysku Przywracanie podczas procesu odzyskiwania, chyba że tak mówi instrukcja na ekranie. Inaczej partycje będą bezużyteczne. Upewnij się, że podczas przywracania systemu do komputera, notebooka masz podłączony zasilacz. Niestabilne zasilanie, może spowodować awarię przywracania.

Pozdrawiam.