Instalacja Windy na E: ,F: itp

Ello.Mam pyt.: czy można instalować system na partycjach z literą inną niż C np. e: ,f: ,g: ???

można

Zmianie ulegnie chyba tylko kolejność dysków logicznych co w żaden sposób nie wpływa na funkcjonowanie systemu

dzięki wielkie bo czytałem że to jak się zainstaluje na innym niż C: to komputer po kilku miesiacach " głupieje " dzięęęęęęękiiiii wielkie :slight_smile:

No to się STRASZNYCH głupot naczytałeś.

Spotkałem sie nawet z opinią że instalacja systemu na partycji inne niż C wspomaga ochronę komputera przed włamem

na pewno nie zaszkodzi :smiley:

Niby jakim cudem?

Takim że osoba pisząca wira zakłada że system jest na partycji C. Wirus napisany w ten sposób nie znajduje Systemu na domyślnej partycji i po prostu “głupieje”.

no… to oczywiste, jak masz windę na C to musi być bezpieczna :slight_smile:

:lol: :lol: :lol:

Wirusów nie piszą debile.

Tzn. tych prawdziwych wirusów. A takie tworzone przez script kiddies są raczej niegroźne.

Racja… ale biorąc pod uwagę maksymalne skrócenie kodu i przytłaczającą dominację instalek na C:\Windows to takie podejście wcale nie musi oznaczać głupoty autora wirusa…

:roll:

Tylko po co ustawiać na sztywno coś, co w razie czego można pobrać ze zmiennej środowiskowej :]

dzieki Wam wielkie za pomoc bo zielony "troche " jestem :mrgreen:

Tylko jak instalujesz system na innej partycji jak C to musisz pozostawić trochę wolnbego miejsca na C, bo i tak system tak przeskopiuje swoje pkiki. Kolejnośc dysków pozostanie bez zmian.

I przy instalacji na dysku/partycji innej niż C i tak pliki startowe system zapisuje na dysku/partycji C - tak więc uważaj i nie formatuj dysku/partycji C bo nie uruchomisz żadnego XP - co prawda idzie to naprawić, ale mogą być problemy.

zainstalowałem winde na e: ale jak formatuje C: (stary system) to pod koniec formata pisze ze nie moze dokońcyć formata … jak to naprawić … i jaki jest program do zarządzania partycjami usuwanie ,tworzenie ,format…podajcie przykłady i linki doo downloada