Instalacja windy

Nie mogę zainstalować windowsa, pisze że nie ma podłączonych dysku twardego, a jest! Wie ktoś jak to rozwiązać?

a czy przypadkiem nie masz dysku sata który potrzebuje w czasie instalacji dodatkowo sterowniki na dyskietce ?

mam dysk sata. możesz dokładniej powiedzieć jak rozwiązać ten problem?

no to tak poszukaj na płycie cd z sterownikami do płyty głównej katalogu raid lub inaczej może być nazwany i tam powinny być sterowniki które należy skopiować na dyskietke i włożyć ją żeby w czasie instalacji zostaną pobrane :wink: :wink:

taa wszystko znalazłem. nawet przez chwilę pomyślałem, że wszystko już będzie ok, gdy nagle:

To jest plik na płycie z windą :frowning:

Tak się zastanawiam:

co gdy nie ma ktoś stacji dyskietek?

windows xp z sp2 niepotrzebuje sterowników sata [podczas instalacji podobnie vista :wink:

i tu kolega jest w błędzie mam orginał juz orginalnie zintegrowany z sp2 przez producenta i niestety ale bez dyskietki tak jak koledze nie wykrywa dysku :frowning:

no to dziwna sprawa przyznam :?

bo nie tak dawno temu instalowałem kuplowi system na kompie który również mu składałem i bez problemu win xp sp2 sie zainstalował na dysku sata bez pytania o dodatkowe stery :?

Chyba zależy od kontrolera.

Własnie. Niektóre kontrolery nie potrzebują sterów.

To chyba trzeba zgłosić się producenta tychże.

Popraw tytuł na konkretny.

Z tego co słyszałem najlepiej będzie jak po prostu w biosie wyłączysz RAIDA i powinno być wszystko dobrze. :slight_smile: