Instalacja wine na debian 7 64 bit

Witam, ostatnio próbuję zainstalować wine na tym systemie. W sieci natrafiłem na mnóstwo poradników, wypróbowałem kilka bez sukcesów, nie wiem który na pewno działa. W repozytoriach zasadniczo nie ma wine. Ma ktoś z was jakiś dobry sprawdzony sposób?

http://www.winehq.org/announce/1.6

Stabilna wersja. Rozpakowujesz. A potem w terminalu wchodzisz do rozpakowanego folderu i

./configure

make

sudo make install

Przeczytaj wcześniej plik README albo INSTALL, jest pewnie tak samo napisane.

A to niby co: http://packages.debian.org/wheezy/wine ?

Jest, ale wersja 1.4, tymczasem stabilną jest na ten moment 1.6, a testową 1.7.

su

apt-get update

apt-get upgrade

apt-get install wine

Próbowałeś?

W repo na 100% jest, bo je sam mam na debian 6 wheezy amd64

Dla Debiana Stable są przygotowane paczki, ale w repozytoriach oficjalnych masz wersję 1.4 a do manualnej instalacji z paczek deb jest wersja 1.5.5:

http://www.fandigital.com/2012/05/install-latest-wine-in-debian-linux.html

http://dev.carbon-project.org/debian/wine-unstable/

Zapomnieliśmy o najwygodniejszym rozwiązaniu - programie PlayOnLinux - można go używać tylko do zarządzania zainstalowanymi wersjami wine, ignorując średnio działającą funkcjonalność instalowania i odpalania gier. Dostępne są praktycznie wszystkie wersje wine, opcjonalnie z różnymi zestawami patchy.

W repozytoriach jest wine, ale 32 bit. Żeby zainstalować trzeba dodać architekturę 32 bit. Zainstalowałem to, ale jest jeden problem - w niektórych grach nie działa klawiatura. Jak nie uporam się z tym problemem spróbuję skompilować.

No raczej… na każdej dystrybucji trzeba mieć biblioteki 32 bitowe - wine czysto 64 bitowy będzie wspierało tylko 64 bitowe aplikacje Windowsowe, jako że większość jest 32 bitowa - mało na nim uruchomisz.