Instalacja wine w mandriva


(Langrzyk) #1

Witam!Ściągnąłem z internetu wine.Lecz niestety podczas próby instalacji wystąplił następujący błąd:

Niektóre z wybranych pakietów nie mogą zostać zainstalowane: wine-1.1.36-1mdv2009.1i586 (z powodu niesatysfakcjonującego pakietu cabextrakt)Czy kontynuować mimo to?

Proszę o pomoc

Mandriva to 2009.01


(przemo_li) #2

:smiley: Polecam Play On Linux :smiley: sam z siebie zadba o ściągnięcie/zainstalowanie Wine (i sam zadba aby odpowiednia gra korzystała z odpowiedniego Wine), do tego skopuje Ci płytkę z grą na dysk, oraz posiada skrypty instalacyjne które wszystko ułatwiają.

http://www.playonlinux.com/pl/

Co do Wine to poszukaj oficjalnych repozytoriów do Wine pod mandrivę.

Próbowałeś z :

http://www.winehq.org/download <- oficjalna stronka wine.

A jak korzystasz z GNOME to możesz też zainstalować Wine Doors :slight_smile: czyli cały pakiet Wine wraz ze graficznym instalatorem różnych dodatków.


(roobal) #3

Musisz uzupełnić zależności, czyli zainstalować pakiet Cabextract lub instalować Wine z repozytoriów Mandrivy, wtedy menedżer pakietów sam zadba o zależności.

Na tej stronie wygeneruj sobie repozytoria i tam będziesz miał instrukcję jak je dodać w systemie :arrow: http://easyurpmi.zarb.org/

Po pierwsze, skąd wiesz że kolega chce uruchamiać gry? Jak już wspominasz o POL to może przy okazji wspomnij o WorkOnLinux, który służy do uruchamiania innych programów niż gry.

http://www.playonlinux.com/pl/

Po drugie, jak już takie coś proponujesz to nie zapomnij wspomnieć, że aby używać tej aplikacji, należy posiadać ważną licencję na system MS Windows.

wd.png

Pozdrawiam!


(przemo_li) #4

Nie trzeba o ile nie zainstaluje się własności MS przez ten program!

(Mowa o fontach między innymi)


(roobal) #5

Tu nie chodzi tylko o fonty ale i patenty. Mimo wszystko należało o tym wspomnieć.

Pozdrawiam!


(przemo_li) #6

Dalej się upieram że dopiero jak zainstalujesz programy MS lub fonty lub inne dobra MS możesz mieć kłopoty jeżeli nie masz licencji na Wingrozę.

Dopiero wtedy. Samo Wine Doors jest wolne od patentów czy "niewolnej" zawartości.


(Langrzyk) #7

Dzięki!Po zainstalowaniu pakietu cabextract bez problemu zainstalowałem wine