Instalacja WinXP na Asus Eee PC1015PEM i bluescreen i

Witam.

Przy próbie instalacji WinXP z pendrive na tym urządzeniu wyrzuciło mi bluescreen. Z opisem zeby użyć CHKDSK i ze moga być wirusy itd, zarzuciłem więc kaspersky rescue disk. Nie odpaliło sie. Też błąd.

W załączniku podałem zdjęcie ekranu.

W czym tkwi problem?

Dodam, że nie działa konsola odzyskiwania ani tryb awaryjny. Przy próbie uruchomienia ostatniej dobrej konfiguracji system zaczyna się ładować po czym znów restart.

post-40437-0-01870600-1386893293_thumb.j

Spróbuj wykonać z pendrajwa dla całego dysku: http://forum.dobreprogramy.pl/temat/367772-wymazanie-dysku-twardego-programem-activkilldisk/ Jeśli procedura się nie uda, można poważnie podejrzewać twardy dysk. Jeśli się uda, podejmij następnie próbę instalacji systemu. Uwaga! Przy wymazywaniu dysku wszystkie dane zostaną utracone. Jeśli netbook ma partycję Recovery, to raczej odradzam tę metodę, ponieważ Recovery może zostać utracona na zawsze!

Co da partycja recovery jak komp wcale nie startuje? :wink: Kij z nią;) Dzięki za info.

Pozdro.

Czy z danego urządzenia jak to okresliłeś jest możliwość bootowania z pendriva. Robiłeś wcześniej instalacje z pena czy pierwszy raz i taki błąd. Niekiedy jest problem aby uruchomić instalację wszczególności XP z pena na danym urządzeniu. Czy dany pen z XP bootuje się na innym komputerze co nie daje pewności do innego urządzenia jak to napisałem wcześniej. Czy w danym urządzeniu jest napęd cd/dvd jak tak to czy było z niego sprawdzana możliwość instalacji.  Druga opcja to że może dysk dogorywa i wypadało by sprawdzić jego samego. Np. programem dosowskim z cd czy pena MHDD i skan powierzchni dysku oraz wykazać smart. Przy MHDD jak dysk IDE to ustawiony na master a jak MHDD uruchomione z cd/dvd to na innym kablu/ taśmie sygnałowej pod warunkiem że jest fizycznie drugie gniazdo IDE. Albo zostaje uruchomić z pena. Przy dysku sata w biosie ustawiony w kontroler w emulacji ide i sam dysk podpięty do pierwszego gniazda sata na płycie. Więcej szczegółów dotyczące obsługi MHDD można znaleść w internecie jeśli autor będzie zainteresowany go użyć.