Instalacja WinXP na Linuxie


(Ruka) #1

Nie jestem w tym najlepszy (Linux), i chciałbym zainstalować XP mimo zainstalowanego wcześniej Linuxa. To inny system plików i partycje stworzone podczas jego instalacji, więc czy teraz wystarczy skorzystać z płyty instalacyjnej XP-ka, czy też trzeba wszystko tworzyć od nowa, tzn. od tworzenia partycji itd.? Szczerze mówiąc, po prostu nie chce eksperymentować :slight_smile:


(Marek Kozaczuk) #2

która dystrybucja linuksa?


(Ruka) #3

Kompik nie był mój, kolega kupil go z Linuksem i nie poczekał tylko właśnie zaczął eksperymentować... włożył płytke z XP, dysk sformatował, ale po restarcie juz "bryndza" dzwonił, że nic nie rusza, ani instalacja, ani tym bardziej Linuks :slight_smile: Co do dystrybucji, znajomy taki był napalony na produkt Microsoftu :smiley: , że nawet sie nie pobawił i nie zobaczył co ma, a w "kwitkach" nic nie znalazł. Teraz jest problem bo komp kilkugodzinny już nie działa :-D. Czy nazwa dystrybucji w takiej sytuacji jest konieczna? Chyba sie tam jutro przejdę :lol:


(Rcorgiel) #4

Miałem to samo i musiałem usunąć z dysku plik Boot utworzony przez linuxa. Dostałem dobrą radę i mi pomogło.


(Slav) #5

uruchom kompa z dosowej dyskietki startowej z fdiskiem, wpisz : fdisk /mbr i po klopocie, w sektorze mbr masz zainstalowane lilo :slight_smile:


(lazikar) #6

Trzeba usunąć partycje i ponownie podzielić dysk. Linux działa na całkowicie innych partycjach. :smiley: