Instalacja WinXP + problem z dyskami

Witam

Mam problem z instalacją systemu. Nie wykrywa mi dysku podczas instalacji, dysk na złączach SATA. Sterowniki mam,używam normalnie klikając F6 i wybierając odpowiednia opcje i nic dalej nic. Dysk jest nowy, wczoraj zainstalowałem na nim system, potem na systemie wszystkie sterowniki, wiadomo to co trzeba. W trakcie pracy, uruchomiany był kilkanaście razy,wiadomo, wszystko działało. Wyłączyłem go i po 10 minutach chciałem włączyć i tutaj już nie wykryło dysku, na dysku nie ma nic, BIOS i nic nie wykrywa dysku. Próbowałem instalować jeszcze raz system jest to niemożliwe. Nie wiem kompletnie co jest przyczyną. Dysk podłączałem w oba sloty, na żadnym nie wykryto. w BIOS-ie jest ustawione wsparcie dla SATA na auto i enabled

Płyta główna to: ASRock Motherboard - Product - K7VT4A PRO

Dysk: Samsung 160GB 7200rpm 8MB SATA2 (HD161HJ )

Windows XP SP2 do instalacji

Dodam że podłączałem inny dysk, tez samsung z tym ze 120gb i tez go nie wykrywa, wcześniej działał w porządku. Wielokrotnie robiłem formaty, instalowałem win’a, ale teraz naprawdę nie idzie tego mi rozwiązać.

Liczę na pomoc, ponieważ nie umiem sobie poradzić.

problem jest bardziej “sprzętowy” niż programowy.

posprawdzaj kabelki, użyj innych. sprawdź opcje biosu - ustaw domyślne.

jeśli nie wykrywa ci nic (nawet cd/dvd) mógł ci paść kontroler/chipset - płyta do naprawy (raczej do wymiany)

Zrób porządny reset Biosu: viewtopic.php?f=7&t=267235

hINDUss:

też myślalem że to kabelki, ale dałem kompletnie nowe i nic, nawet wkładałem ze swojego drugiego kompa i nic.

DVD jak i CD ROM wykrywa bez problemu działa, nawet stację dyskietek.

cosik_ktosik:

robiłem to owszem, wyjąłem baterie, ale to nic nie dało, robiłem to nawet kilkakrotnie, dlatego wciąż uważam ze jest to nietypowy problem.

Użyj dyskietki ze sterownikami do dysków SATA(sterowniki skopiuj z CD dołączonego do płyty głównej - ani Win98, ani Ubuntu nie mają problemów z SATA). Nie ważne jaka to wersja XP i jaki dysk SATA, wszystko zależy od płyty głównej.

cały czas używam tej dyskietki, co napisałem wyżej, sterowniki mam utworzone z płyty, jak i ściągnięte ze strony producenta. Dlatego nie wiem co jest grane.