Instalacja winxp

Mam problem z zainstalowaniem WIndowsa Xp. Chodzi mi o to że partycje juz mam dwie, ale teraz nei wiem co dalej. Jak włączam kompa to pisze żeby nacisnąć klawisz to sie zrestartuje i potem cos sie znowu robi i pisze żeby włożyć cd i nacisnąc enter, potem wkładam cd i następuje bootowanie które nie wiem ile może trwać, ale nie słychać w ogóle żeby kręciła sie płytka w rodku a na to żeby sie zbootowało czekałem najdłużej 60 minut i wyłączyłem kompa bo nie miałem cierpliwości. Co 3ba zrobić???

Płytka jakiej jakości? Nie porysowana, brudna? Może wystarczy przetrzeć.

A czy orginalny ten windows moj kumpel se przegral od kolegi i mu sie tez nie chce zainstalowac :wink:

4dr14n jak formatowałeś dysk :?:

spawdź czy płytka jest w 100% sprawna :!:

hmm… noe więc uznajmy oficjalnie że płytka ma znaczek R :slight_smile: poza tym mam nowy komputer (kupiłem w sobotę) i był tam Linuź zainstalowany, którego juz nie ma i nie ma też po nim śladu (partycje zostały wywalone). Byłem dzis z nim w sklepie w którym kupowałem kompa i gosc nam właśnie wywalił te partycje z linuxa i zrobił 2 inne na Windowsa i powiedział ze jak sie włoży płytkę to sie samo wszystko będzie robić. Płyta jest w 99% sprawna bo korzystał z niej też mój szwagier i mu sie udało a mnie nie chce iść. Tzn jak sie włoży tą płytkę do napędu to miga zielona lamka i wygląda na to ze czyt z tej płyty ale nie słychac zeby sie kręciła. Nie zakładam tez zeby napęd był spieprzony bo dzis rano gość w sklepie wkłądał swoją płytę windows i dzięki temu stworzył partycje pod windowsa…

jesteś pewien na 100%, że następuje rozruch z CD :?:

w BIOSie jest ustawione prawidłowo :?: trzeba to sprawdzić :slight_smile:

poczytaj :arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … instalacja

A mzoe poprostu trzeba przejsc przez proces instalacyjny Windowsa :?

Nie naciskaj nic podacz ladowania systemu.

Wtedy kiedy prosi zeby nacisnac przycisk w celu bootowania z plyty CD, nie rob nic. Zobacz czy nie pojdzie dalej i Windows nie bedzie musial sie zainstalowac normlanie.

Byc moze ze spod plyty wszystko zostalo zrobione i tylko trzeba go juz dointalowac normalnie.

ok, juz mam :slight_smile: okazuje sie ze płyta z której chciałem wystartowac była jedynie aktualizacją do windowska 98, wiec musiałem najpierw zainstalowac wina 98 a potem zaktualizowac. Dzięki za pomoc

Złączono Posta : 04.08.2005 (Czw) 9:14

ale teraz mam nowy problem, albo nowe pytanie. Chodzi mi o to że chciałbym żeby tzw “wyskakujące okna” na str zostały zablokowane, nie wiem jak to zrobic. Poza tym, nie działa mi klawisz ctrl+c, tzn działa tylko że wtedy nie pisze mi litery “ci” z kreską tylko włącza mi sie program ATI Catalyst. 3 sprawa, to pytanie w stronę anty virów. zainstalowałem wczoraj AntyVir Guard (ten taki z parasolką :wink: ) ale cos mi zdaje że on sie nie uaktywnia, ponieważ w sumie jego ikona jest na pasku po prawej przy godzinie ale jest ona złożona, a powinna by otwirzona - tak przynajmniej miałem w poprzednim kompie. :frowning:

Złączono Posta : 04.08.2005 (Czw) 9:20

aaa… i jeszcze chciałem sie spytac o domyślny antyvir dla win xp. Z tego co pamietam to chyba jest możliwoś ustawienia domyślnego anty vira dla wina xp, ale nie wiem jak to zrobic i gdzie to sie w ogóle wchodzi :x