Instalacja wordpressa na subdomenie i wp mu na domenie

Witam. Tytuł może mało mówi lecz tak naprawdę chodzi o prostą sprawę. Posiadam aktualnie forum przeniesione z domeny głównej 123.pl na subdomenę forum.123.pl W przyszłości chcę na 123.pl zrobić portal oparty na wordpresie. Jednak mam jeszcze jedną sub domenę którą chcę włączyć do “portalu” jest to galeria również oparta o WP. Pytanie pojawia się następujące. W teorii chciałem zainstalować na 123.pl WP MU i dodać do niego subdomenę galeria.123.pl itp… Jednak z racji tego, że moje miasto robi fajne imprezy muszę wstawić gdzieś te zdjęcia, które zrobiłem niedawno. No właśnie jak to zrobić? Czy mogę zainstalować WP na galeria.123.pl i dodawać tam zdjęcia, a w chwili kiedy będę miał dostępny główny adres 123.pl zainstalować go tam i połączyć tak, żeby te dwie instalacje miały wspólnych użytkowników, bo raczej WP MU to już nie zrobię? Będę wdzięczny za każdy pomysł rozwiązania tego problemu.

a nie lepiej tymczasowo posadzić galerię na subdomenie a potem przenieść to wszystko do głównego serwisu? Po co kombinować?