Instalacja XP Bez ustawienia Bios- first boot cd-rom

Witam

Jak zainstalować Win XP jeśli się nie da ustawić by Windows sam startował przy uruchomianiu PC. to stary komputer i w biosie(niemiecki) nie mogę znaleźć by zmienić żeby bootował się z CD

Podczas uruchamiania komputera wciskaj ESC albo F12, możliwe, że pokaże się wybór z czego ma się uruchomić.

Witam.

Możliwe, że sam rozpozna iż ma zapodaną płytke bootowalną i każe Tobie jedynie nacisnąć spacje.

Bardzo stare BIOSy nie miały ekranu wyboru bootowania, natomiast na pewno miały możliwość zmiany sekwencji. W przypadku niemieckim: Erste, Zweite, Dritte itd. Ten BIOS musi mieć taką możliwość. Poszukaj uważnie…

dzięki poszukam.

Instalowałem na nim XP ale dawno to było i teraz za nic nie wiem jak to zrobiłem.

A przez dosa jakoś nie można zainicjować instalacji?

A skąd masz mieć dostęp do dosa? Chyba tylko po wystartowaniu z płyty? :wink:

Do tego XP nie zainstalujesz spod uruchomionego systemu, takie coś jest możliwe np. w Win 7.

Niestety nic dalej nie znalazłem, jak zmienić by starował z płyty.

A coś jak jak 98 i Milenium najpierw z dyskietki się startowało , (kurna już nawet zapomniałem dobrze jak to było)

Tylko, że trzeba wtedy ustawić na bootowanie z dyskietki najpierw w biosie :stuck_out_tongue:

Bootowanie z dyskietki było raczej domyślnym ustawieniem w starszych biosach.

Spróbuj uruchomić komputer z dyskietki startowej win98, a następnie odpalić instalator XP z płyty z katalogu Setup (cd Setup > setup.exe). O ile dobrze pamiętam instalatora z katalogu głównego na płycie nie da się tak uruchomić.

Nie jestem pewien czy odpalałem tak instalator XP czy 98 więc możliwe, że powyższy opis dotyczy win98. Ale warto spróbować.

Z tym nie ma problemu :smiley:

Próbowałem wpisywać jakieś komendy typu właśnie setup.exe ale nie poszło :frowning: , może źle t robiłem

Pytanie czy tak się da ??

http://support.microsoft.com/kb/307848/pl