Instalacja xp błąd c0000221

witam

mam problem z niby banalna sprawą, instalacją systemu. zakupiłem nowy dysk na którym oczywiście trzeba zainstalować jakiś system, padło na xp. na samym początku instalacji windows wczytuje rózne sterowniki i w pewnym momęcie wyskakuje mi błąd na blue screenie, jeszcze zanim dojdzie do wyboru partycji na której znajdzie się system.

"STOP: c0000221 unknown hard error

/system root/system32/ntdll.dll"

na początku pomyslalem, że to wina dysku, sprawdzilem u kumpla i wszystko gra i buczy. następnie wpisując w google błąd który mi wyskoczył dowiedziałem sie, że:

  1. plik wymieniony w komunikacie może byc uszkodzony - sprawdziłem 4y instalki xp problem pozostał ten sam

  2. problem ten może wystąpić, jeśli zainstaluje się nieodpowiedni sterownik sprzętu - w trakcie instalacji, właściwie jej pierwszej fazie?

  3. i, że “kochany” Microsoft nie odpowiada za tego typu błedy bo nie produkuje sprzętu - mało pomocna informacja

dodam jeszcze tylko, że odpaliłem instalkę na starym dysku i problem sie powtórzył - dysk ten ma zaintalowanego i działającego bez problemu xp, konfiguracja sprzętu nie uległa zmianie.

proszę o pomoc, przecież trochę śmieszna jest sytuacja w której jestem zmuszony do instalowania na twardzielu xp-ka u kumpla, a potem przenoszenie i podłączanie dysku u siebie ;]

dzięki z góry

Sprawdź jednak moduł pamięci

To że jest nowy nie oznacza że jest dobry.

http://support.microsoft.com/kb/326687/pl

http://forum.idg.pl/lofiversion/index.php/t28688.html

W/g wypowiedzi jedego z użytkowników zadziałało:

Rozwiazania, ktore zadzialaly u uzytkownikow to min:

  • nowa wersja bios

  • zmiana dysku

  • zmiana CD-ROM

Źródło: FrazPc

dzięks za odp jednak mój problem wydaje mi się, że jest innego rodzaju. na starym dysku mam zaistalowany system i wszystko śmiga aż milo. bląd pojawia się w początkowej fazie instalacji systemu, w momencie w którym wczytywane są pliki do obsugi dvd dla przykladu. problem ten występuje zarówno przy próbie instalacji na nowym jeszcze nie sformatowanym dysku jak i na starym na którym chodzi prawidlowo starsza instalacja. dysk nowy sprawdzilem u kumpla, instalujac na nim, nie do końca - chcialem tylko zobaczyć czy w tym samym momencie pojawi się problem, system xp jak i viste i wszystko bylo ok. popytalem się od wczoraj znajomych co to może być i padla sugestia wylączenia raida. dzisiej pod wieczór sprawdze to i dam znać czy pomoglo.

czekam na kolejne propozycje rozwiązania problemu.

dzięki za pomoc