Instalacja XP - brak pliku NTLDR

Kupilem nowy komputer, chcialem zainstalowac XP-ka, sformatowalem dysk, zaczęło się kopiowanie plikow potrzebnych do instalacji, i wyskoczylo ze nie moze skopiowac jakiegos tam pluku, ponowilem nie pomoglo, dalem aby pominal plik i dalej szlo i znowu to samo, zrobilem chyba tak 2 razy ze pominalem, w koncu jakies dziwne napisy wyskoczyly. Komputer uruchomil sie na nowo jak juz przeleci bios i info o sprzecie pojawia sie cos w stylu “Brak pliku NTLDR i ponizej nacisnij alt+ctrl+delete aby zrestartowac komputer”

Nie wiem co zrobic, nie wiem czy mam bootowalna plytke bo jak daje w biosie zeby najpierw z CDyka jechal to dalej to samo wyskakuje. Nie wiem co mam zrobic :confused: nowy komputer i juz problemy.

Jak masz oryginalnego Xp to na pewno jest botowalna,płyta nie jest porysowana albo zabrudzona?

Oryginalna z tym właśnie, że dość bardzo zarysowana :confused: wiem, że to nie jest na takim forum chwalone, ale na jakiś czas jestemw stanie zainstalowac nawet pirata tylko jak to zrobic :confused:

wajsik15 , ustaw w BIOSie bootowanie z napędu CD/DVD. Włóż do napędu płytę z Windowsem XP. Gdy komputer od pali z owej płyty, na pierwszym ekranie powitalnym naciśnij klawisz “R”, aby uruchomić konsolę odzyskiwania.

W konsoli odzyskiwania wpisz:

*cd C:*

copy X:\i386\ntldr

gdzie zamiast X wpisz literę napędu, w którym znajduje się płyta z Windowsem XP.

EDIT:

Jeżeli powyższy zabieg nie pomoże, to skopiuj u kogoś ową oryginalną płytkę z Windowsem. Przed kopiowaniem ustaw najniższą możliwą prędkość odczytu i zapisu.

Chętnie bym zrobił to o czym piszesz w pierwszej czesci postu, aby ustawic w Biosie botowanie z CD/DVD ale nawet jak tak robie to tak jakby plyty nie czytal :confused: pojawia sie ten sam komunikat.

Rozumiem, że komputer nie chce się w ogóle uruchomić z płyty z Windowsem XP ?

Więc jak doprowadziłeś do:

?

Przywiozlem kompa ze sklepu, wlaczylem, wlozylem plytke z XP i zaczęło sie to co zacząć sie mialo, formatowanie, pozniej kopiowanie plikow potrzebnych do instalacji gdzies z 7% bylo i błąd jakiś, restar i wlasnie od tego moment problem ktory opisalem.

Kupiłeś nowy komputer a wgrywasz Windowsa ze starego komputera?Jak to Windows w wersji OEM to nie jest to legalne.

Więc zrób tak, jak zrobiłeś po przyjściu ze sklepu, czyli:

Włóż płytkę z Windowsem, a przy pierwszym ekranie wyboru wciśnij “R”, aby uruchomić konsolę odzyskiwania i wpisz to, co napisałem w moim pierwszym poście w tym temacie.

A jezeli stary komp pojdzie w ******? Tosz to nie moge juz uzywac tego XP-ka?

Kurcze nie wiem co mam robic :confused:

miałem taki sam problem,ale to nie była wina płytki z xp tylko wina sprzętowa,wywalało mi przy 30% kopiowania plików,miałem jedną kośc ramu zwaloną i dlatego nic się nie chciało instalowac,wymieniłem i wszystko się ładnie instaluje

Wzielem plytke z Windowsem od kolegi, jeszcze raz zmienilem w biosie zeby bootowalo z plytki, wczesniej chyba zle cos ustawilem, musze nacisnac F8 zeby coś sie zaczelo robic, no i tam niby laduje pliki, ale tym razem zatrzymuje sie na 11% przy pliku driver.cab i wywala niebieski ekran cos w stylu dla bezpieczesntwa instalacja zostala przerwana i na samym dole ciąg jakiś dziwnych cyferek. Sproboje jeszcze z podmiana tego NTLDR bo dalej to jest.

Sorki, ze post pod postem, ale moze ktos jednak mi pomoze. Sytuacja wyglada tak, ze wszystko idzie jak ma isc do momentu jak zaczyna sie kopiowanie plikow potrzebnych do instalacji i na 11% przy pliku driver.cab wyskakuje niebieski tło z napisem: "Pojawił się problem i system Windows zostanie zamknięty aby zapobiec uszkodzeniu komputera.

IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAE

… tu coś tam napisane…

*** STOP: 0x0000000A (0xF38CC0BC, 0x00000001, 0x00000000, 0x8081A4A2)"

Ja juz nie wiem o co chodzi :confused:

Czytałeś tego posta ?

Jeżeli masz np. dwie kości pamięci RAM, to wyjmij jedną, na czas instalacji systemu, a jak dalej będzie działo się to samo, to zamień kość, spróbuj zainstalować system.

Pamięć RAM możesz przetestować programem MemTest86.

Wypakuj archiwum do nowego folderu, plik iso wypal na płycie, jako obraz, uruchom komputer z włożoną do napędu płytką z programem MemTest86. Rozpocznie się testowanie pamięci RAM.

Jeżeli to nie pomoże, a program MemTest86 nie wykryje błędów, to spróbuj jeszcze tego:

Masz podłączone jakieś karty do złącz PCI, np. tuner TV, karta sieciowa, itp ? Jeżeli tak, to wyjmij je na czas instalacji.

Komputer składali mi w sklepie, jezeli pojde do nich z kompem to pomoga?

Bo wiem, ze nie ma co pisac ze mi sie nie chce czegos tam robic, ale moze oni to zrobia szybko, a karty sieciowej, tunera TV itp. nie mam podlaczonych.

Jeżeli komputer kupowałeś u nich, to nieodpłatnie pomóc muszą.

No to chyba nie pozostaje mi nic innego jak tylko jutro pojechac do nich i mysle ze cos z tym zrobia, bo jesli chodzi o to czy dbaja o klienta to juz sie przekonalem, ze tak jest, teraz musza to tylko potwierdzic. Dam znac jak sprawa sie rozwinie.

Jest kilka możliwości . . .

  1. Problemy z pamięcią (walnięta kość)

  2. Problemy z dyskiem (walnięty dysk)

  3. 1+2= TOTALNA KICHA

  4. Problemy z płyta instalacyjną (zniszczona)

  5. Nieumiejętne dzielenie dysku na partycje lub błędu programu do tworzenia partycji (Windows czasem sie o to rzuca)

  6. 3+4+5=TOTALNIE PRZEJ*****

A tak poważnie . . .jeśli instalacja zatrzymuje ci się cały czas w tym samym miejscu . .to stawiałbym na uszkodzoną płytę instalacyjną . . .

Życzę powodzenia . . .

Próbowalem moją płytkę na starym komputerze po prostu zgrać na dysk i niestety, ale nie dalo sie, bo w pewnym momencie jakis błąd wyskakiwał, że nie mozna skopiowac, a tą plytkę kolegi da się skopiować na dysk, więc myślę, że jego jest dobra.

wajsik15 , za chwilę otrzymasz ostrzeżenie. Pierwsze za pisanie posta pod postem :evil: Drugie, za pisownię. Trzecie za język. Proszę poprawić błędy i zacząć używać polskiej pisowni.

seba86mu

napisałeś:

Pytanie na marginesie (dla mnie ważne):

w konsoli trzeba najpierw wpisać nr sektora do naprawy.

Czy zawsze jest to: 1 ?

Poradź, proszę.