Instalacja XP czy może Vista?

Cześć. Czy jest sens instalacji XP/Vista na tym oto laptopie , czy zainstalować w7?

 

Procesor: AMD E-240 @ 1x1,5ghz

RAM: 2GB

Grafika: AMD Radeon HD 6310 @ 512mb

 

Laptop używany do internetu , grania w starsze gry ( nfsc , d.i.riptide )

Sterów pod XP pewno już nie będzie. To powolny sprzęt, ale Win 7 szczególnie po rozbudowie RAM powinien dość znośnie działać.

Zaskoczę cię - Są :smiley:  od xp do 10 laptop ma sterowniki. A co do rozbudowy ramu - nie będę rozbudowywał , bo pc będzie w budowie .

XP to niewspierany już system, nowe wersje przeglądarek już nawet nie działają na nim. Jeśli instalować to tylko win 7 lub nowszy, w twoim przypadku wersje 32-bit.

Ehh czyli nic z tego. W7 na tym laptopie tak jakby ma możliwości , że bez powodu system Sypie błędami. No cóż dzięki - będę się męczył na zacinającym w8.1 

Sprawdź sprzęt (głównie dysk).

 

Wszystko w dobrym stanie. A dysk ok. 1 rok temu wymieniłem i sprawdzałem teraz - W stanie idealnym.

 

Ref! Edytuję temat - Wg. was może troche młodszy system władować?

Na komputer z tymi parametrami, jeśli chcesz system od Microsoftu to właściwie tylko XP. Nowszy system będzie pewną formą masochizmu. Chyba że zastanowisz się i np. zainstalujesz sobie jakąś lekką wersję Linuxa. Będzie działał bardzo sprawnie.

Na podobnym żęchu zainstalowałem Linux Mint. Działa jak należy.

Mint jest bardzo dobrym wyborem. Można też pokusić się o Debiana, ale na razie nie wiadomo, czy kolega preferuje Linuksa… :wink:

Jakby debian sięinstalował to do internetu byłoby miodzio - Ale niestety nie instaluje się ( to jedyny linuks którego preferuje) dlatego pisze tylko o windzie.