Instalacja XP i niebootowanie podczas 2 etapu instalacji

Witam!

Otóż na PC wykorzystywany przeze mnie jako serwer domowy chciałem zaktualizować bios oraz wgrać nowe firmware do napędów. Dla bezpieczeństwa nie robię tego z Wine, tylko chcę wgrać XP (który prawdopodobnie zostanie na PC na wszelki wypadek). Niestety nie mogę dojść do drugiego etapu instalacji. Po skopiowaniu plików na dysk, podczas bootowania instalatora z dysku pojawia się coś takiego:

http://ragreen.wrzuta.pl/film/6Kl0av13d0U/oj_wtf

Nie mam pojęcia co to jest. Pierwszy raz w życiu widzę takie cudo. Z góry dziękuję za wytłumaczenie mi skąd wzięły się tam te literki.

PS. Pojawiają się przed odpaleniem instalatora Windowsa, nie przed bootowaniem płyty.

Przede wszystkim - to nie ma nic wspólnego z Windowsem, ponieważ problem jak widać objawia się na etapie konfiguracji sprzętu przez BIOS. Gdybym miał obstawiać - to powiedziałbym że BIOS karty graficznej (lub pamięć karty tejże) się posypał …

Na wbudowanej karcie jest to samo. Linux startuje bez problemowo. Błąd pojawia się tylko przy instalacji Windowsa.

RaGreen , ja się spodlałem z takim cudakiem… Komp mojej ciotki wyrzucał takie krzaczk(było ich o wiele więcej) w tym samym momencie i również być problem z zainstalowaniem systemu. Akurat cioci staruszkowi pomogło solidne czyszczenie razem z wnętrzem zasilacza, tak więc wydaje mi się, że Twojemu sprzętowi też to pomoże. Radziłbym Ci też nie czyścić go na zasadzie otworzenia obudowy, zrzucenia kurzu i wyciągnięcia odkurzaczem, tylko odłączyć wszystkie kable i wszysto zdemontować poza płytą główną, dopiero przeczyścić i poskładać z powrotem do kupy.

RaGreen ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.