Instalacja xp - instalator nie widzi dysku

podczas instalacji xp instalator systemu nie znajduje dyskow twardych.

system chce zainstalowac na komputerze przenosnym. dyski sa podlaczone. nie wiem co robic, komputer nie posiada stacji dyskietek. jezeli potrzebujecie wiecej danych napisze. pozdrawiam i dziekuje

Dysk komputera jet pewnie SATA. Zintegruj WINDOWS’A Z SP3 i sterownikami AHCI za pomocą nLite, wypal płytę i wtedy zainstaluj. Albo wyłącz w BIOSIE SATA. Przełącz na IDE (ATA) i wtedy Ci się zainstaluje.

Było nie jeden raz. Skorzystaj z wyszukiwarki forum i dowiesz się jak rozwiązać swój problem.

Albo przestaw w BIOS-ie, aby dyski działały na opcji kompatybilne.

Piotr92

Takimi metodami nie pomagasz.

Tak, ale trochę wkurza mnie to, że ten sam temat był wałkowany setki razy jak nie więcej i ludzie zamiast poszukać, to nadal zakładają nowe tematy. Przecież wystarczy odrobina wysiłku i w google wpisać instalator Windowsa XP nie widzi dysku i już otrzymuje się odpowiedź dlaczego tak jest i co trzeba zrobić. polaken , ewentualnie możesz zainstalować Vistę albo Sevena, one posiadają odpowiednie sterowniki, tak więc te systemy zainstalujesz bez żadnego kombinowania… Swoją drogą nie opłaca się już instalować XP, bo to już przestarzały system jest i niewspierany przez producentów, tak więc jak liczysz na to, że wejdziesz sobie na stronkę producenta i bez problemu ściągniesz drivery pod XP, to jesteś w błędzie. Może się natomiast okazać, że większość podzespołów nie będzie działać i nie zadziała Ci, bo nie znajdziesz do nich sterowników. Ja jak instalowałem ciotce XP na laptopie Fujistsu Siemens Amilo PI2550, bodajże, to spędziłem jeden dzień na znalezienie głupich sterowników żeby Windows w ogóle dał się zainstalować i kolejne dwa dni na znalezienie sterowników, bo ciotka nawbijała sobie do głowy opinie, że Vista jest do kitu i uparła się żebym jej zmienił na XP i niestety nie znalazłem do wszystkiego…