Instalacja Xp-ka - jak zachować dane z dysku twardego?

Witam, jak zainstalować od nowa Windowsa Xp żeby nie stracić danych zawartych na dysku twardym? Chcę całkowicie sformatować dysk C, ale chodzi żeby wszystko na dysku D zostało.

nie jestem najlepszy z j.polskiego, wiec az 3x czytalem i dalej nie wiem o co chodzi #-o

przeciez instalujesz na partycji C:\ (pierwszej, niezaleznie od literki), co to ma wspolnego z innym dyskiem a nawet inna partycja?

jedynym problemem moze byc pozniejszy dostep do danych ze wzgledu na uprawnienia na nowym profilu, ale tu wystarczy odptaszkowac w zakladce widok na nie ‘stosuj prostego udostepniania’ i przypisac prawa nowemu uzytkownikowi do dysku/partycji czy folderu

w czasie instalacji formatujesz tylko dysk c więc na d zostaną dane :slight_smile:

Jeśli mówisz o danych typu Word, excel, PDF, filmy, zdjęcia itd to one zostaną. Jeśli natomiast mówisz o programach lub grach to onę także zostaną ale już się nie uruchomią. Będziesz musiał od nowa je instalować. Aby nie stracić danych np. grach wcześniej skopiuj gdzieś sobie folder Data, a po ponownej instalacji podmień ponownie. Wtedy wszystkie safe’y w grze będą zachowane.

Chodzi o to, jak dokładnie sformatować tylko C. Co i kiedy zaznaczyć w czasie instalacji?

Po prostu sformatuj tylko partycje C i tam instaluj od nowa xp. Ja wczoraj robiłem to samo i dziala. wszystkie dane z D mam jak były

dobra dzieki, prosze zamknąć temat