Instalacja XP, komputer się wyłącza

Witam

Znajomy przyniósł mi komputer do naprawy i mam z nim problem, mianowicie przy próbie odpalenia komputera było słychać tylko pisk. Udało mi się ustalić, że przyczyna to pamięć ram. Komputer się uruchomił, rozpocząłem instalację XP, niestety komputer mi się wyłącza w momencie gdy załaduje się instalator i mam sformatować dysk tzn. zwykle pada w tym momencie. Jakimś cudem udało mi się dojść do momentu gdy pojawia się graficzny instalator, jednak komputer znów się wyłącza kilka prób za mną i ciągle to samo. Myślałem, że może to zasilacz, ale z innym problem nie znika. Może to bios…?

Dodam tylko, że w przypadku prób instalacji Win7 komputer zawiesza się na etapie “kończenie instalacji”.

Z góry dziękuję za pomoc :slight_smile:

Pozdrawiam

Traki

proponował bym ci opcje sprawdzenia instalacji na innym dysku,jak masz skąd wziąść oczywiscie,bo mi sie wydaje ze to dysk faktycznie

Może źle się wyraziłem, komputer nie tyle co się wyłącza w trakcie czynności formatowania, co w momencie gdy mógłbym go sformatować, teraz udało mi się dojść krok dalej i mam instalator graficzny, tzn. ten po pierwszym restarcie komputera. Dodam, że jak np. siedzę sobie w biosie to komp się nie wyłącza, więc raczej mogę wykluczyć opcję, że coś się przegrzewa.

Jak podłączałem dysk pod inny komputer to normalnie działał.