Instalacja XP na Dellu z VIsta

Na poczatku chcialem sie przywiatc, poniewaz jestem nowy na tym forum!

Witam wszystkich.

Bardzo prosze o pomoc w rozwiazaniu mojego problemu.

Podczas instalacji XP na kompie Dell (wczesniej z Vista), instaler nie widzi calego dysku.

Chodzi o dyk SATA 300GB.

Moj znajomy kupil dell z vista, ktos usuna z niego viste i jakims cudem zainstalowal tam XP.

Ale nadszedl czas na kolejna instalacje i zrobienie tego porzadnie.

  1. Zrobilem format calego dysku (usuwajac wszystkie partycje wlacznie z recovery)

  2. Zaczalem instalowac XP, ale pojawil sie problem.

  3. Instaler nie widzi calego dyku, widzi tylko 130GB zamiast 300GB.

Czy ktos mial moze podobny problem?

Prawdopodobnie chodzi o sterowniki, ale jezeli nie bylo by sterownikow, to chyba instaler nie widzial by calego dysku, a nie tylke jego czesci.

Slyszalem, ze mozna zmienic jakies ustawienia w Biosie, ale nie jestem pewny czy to wystarczy.

Czy ktos mogly mi powiedziec jak moge zrobic nowa plykte instalacyja z osadzonymi sterownikami do sata?

Z gory dziekuje za pomoc.

Pozdrawiam,

Bartoosz.

Zaktualizuj bios. Co do sata to użyj szukajki (prawy górny róg), było wiele razy na forum o tym.

bzdury z tym biosem

po prostu masz stara plytke z xp nie zawierajacej sp2 w ktorym dodano obsluge lba48 czyli dyskow powyzej 130gb

masz 2 opcje:

zainstalowac system z tej plyty i zaktualizowac - nie polecam, prawdopodobienstwo zlapania czegos przy aktualizacji z netu jest dosc duze, po aktualizacji bedziesz mogl zalozyc kolejna partycje z pozostalej czesci dysku ew. rozszerzyc istniejaca np partition magicem

zainstalowac system z instalki zawierajacej service pack 2

avikowy - dziekuje za odpowiedz.

Mozesz mi jeszcze powiedziec, czy jak zainstaluje system z tej plytki i potem sciagne SP2, to system bedzie widzial cay dysk? Czy jeszcze jakies dodatkowe kombinacje bede musia robic?

PS. zapomnialem dodac, ze podczas instalacji nie bylo mozliwe podzielenie tych 130GB na kilka partycji, czy to normalne w takim przypadku?

Jeszcze raz dziekuje za pomoc!

Pozdrawiam,

Bartoosz

:lol: Taka możliwość też istnieje… :wink:

Tematy do sata:

viewtopic.php?f=2&t=241887&p=1592853&hilit=sterowniki+sata#p1592853

viewtopic.php?f=19&t=240458&p=1583532&hilit=sterowniki+sata#p1583532

Temat: integracja sterownika za pomocą nlite:

http://carlostech.wordpress.com/2007/06 … lite-cz-1/

musisz najlepiej zakupic xp ze zintegrowanym sp2

po co skoro ma kupionego bez sp…niech zainstaluje tego bez sp i sobie sam zintegruje go z sp2 a nawet z sp3…