Instalacja xp na lapku na dysku SATA?

Witam. kopiłem sobie laptopa HP 530 i przy próbie instalacji xp wyskakuje błąd krytyczny.

Przypomniało mi sie ze na normalnym kompie muszę nacisnąć f6 włożyć dyskietkę i doinstalować sterowniki.

Jak to jednak zrobić na laptopie??

ściągnąłem sterownik

link

i takie moje pytanko.

Jak teraz zrobić bootowalnego windowsa z tymi sterownikami??

i gdzie te sterowniki wrzucić do tej płytki??

Nie wiem czy pomogę ale ostatnio identyczne objawy miałem przy instalacji

Win XP SP2 na dysk SATA.System instalował sterowniki i zamiast ekranu z instalacją Windowsa wyskakiwał BSOD.Wszystko wróciło do normy gdy wyłączyłem w Biosie kontroler ATA.Sprawdź.

niestety nie działa. ma ktoś może jakiś inny pomysł jak to zrobić??

Najpierw poszukaj w BIOSIE funkcji obsługiwania dysków SATA. O ile dobrze pamiętam to notebooki HP, były wyposażane w taką funkcję. Szukaj czegoś w stylu “Native SATA support”.

Natomiast jeżeli chodzi o ściągnięty sterownik to wrzuć go na pamięć flash (z racji braku stacji dyskietek w laptopie). Kiedy pojawi się ekran instalacji Windowsa wciśnij “F6” (kiedy wyświetli się komunikat). Wtedy instalator przeszuka wszystkie nośniki (Twoją pamięć flash) i załaduje sterownik. Dalej instalacja powinna przebiegać już bez problemów.

Edit:

Mógłbyś zmienić link, na URL. Forum się rozjechało.

Wyeliminowałem błąd stopu,ale po załadowaniu plików wyskakuje komunikat, ze instalator nie znalazł żadnych dysków twardych. macie może jakiś pomysł jak to zrobić??