Instalacja XP na laptopie z Vistą

(system) #1

czy da się to zrobić bez jakiś komplikacji?

mam lapa Toshiba A200-1M5.

Próbował już ktoś?

pozdro

(Zima Scom) #2

siema,ja miałem lapa toshiba a 200 14 d z vistą,jeżeli znajdziesz sobie gdzieś stery pod xp to bez problemu wejdzie ci xp,ja robiłem sobie nawet partycję xp'kiem i wszystko grało i działało

(Piotrkijak) #3

Da się, lecz musisz sprawdzić w menedżerze urządzeń jaki masz kontroler dysku, odnaleźć pod niego sterowniki do xp i zintegrować z instalką xpeka. Bez tego xp nie wykryje Ci dysku tawrdego, ponieważ xp w przeciwieństwie do visty nie ma sterowników do kontrolerów dysku SATA a takie dyski są właśnie montowane w lapkach... Przedewszystkim trzeba też przed instalacją xp sprawdzić, czy są do całego sprzętu sterowniki, gdyż zdarza się tak, że nie do wszystkich podzespołów są dostępne sterowniki do xp...

(Zima Scom) #4

tak jak pisałem ,najpierw poszukaj sterów do xp,ja też miałem problemy po zainstalowaniu xp bo nie do każdego sprzętu dało sie znaleśc stery a jak coś nie działa to wkurza

(Benson85) #5

Nie znam się za bardzo na tym ale musisz chyba przede wszystkim też brać pod uwagę jakie to systemy x32 lub x64. Być może Vista była x64 a próbujesz instalować XP x32. Nie wiem czy to ma znaczenie ale wydaje mi się że ma, jeśli jestem w błędzie proszę poprawcie mnie...

(Zima Scom) #6

ja miałem viste 32 i wrzuciłem pierwszą lepszą wersję hp i działało