Instalacja XP na laptopie z Vistą

czy da się to zrobić bez jakiś komplikacji?

mam lapa Toshiba A200-1M5.

Próbował już ktoś?

pozdro

siema,ja miałem lapa toshiba a 200 14 d z vistą,jeżeli znajdziesz sobie gdzieś stery pod xp to bez problemu wejdzie ci xp,ja robiłem sobie nawet partycję xp’kiem i wszystko grało i działało

Da się, lecz musisz sprawdzić w menedżerze urządzeń jaki masz kontroler dysku, odnaleźć pod niego sterowniki do xp i zintegrować z instalką xpeka. Bez tego xp nie wykryje Ci dysku tawrdego, ponieważ xp w przeciwieństwie do visty nie ma sterowników do kontrolerów dysku SATA a takie dyski są właśnie montowane w lapkach… Przedewszystkim trzeba też przed instalacją xp sprawdzić, czy są do całego sprzętu sterowniki, gdyż zdarza się tak, że nie do wszystkich podzespołów są dostępne sterowniki do xp…

tak jak pisałem ,najpierw poszukaj sterów do xp,ja też miałem problemy po zainstalowaniu xp bo nie do każdego sprzętu dało sie znaleśc stery a jak coś nie działa to wkurza

Nie znam się za bardzo na tym ale musisz chyba przede wszystkim też brać pod uwagę jakie to systemy x32 lub x64. Być może Vista była x64 a próbujesz instalować XP x32. Nie wiem czy to ma znaczenie ale wydaje mi się że ma, jeśli jestem w błędzie proszę poprawcie mnie…

ja miałem viste 32 i wrzuciłem pierwszą lepszą wersję hp i działało