Instalacja XP na laptopie

Witam

Chcę zainstalować XP na moim laptopie niby łatwe. A jednak przy kupnie tego laptopa dali Viste i nie chce jej posiadać na laptopie. Zamiast tej visty chce zainstlować orginalnego XP. Tu się pojawia problem po w pewnym momencie instalacji XP pojawia się komunikat że nie znalezono żadnych zainstalowanych dysków. Jak zrobić żeby zainstalować XP?

Prawdopodobnie masz w lapku dysk SATA, XP-ek nie posiada sterowników do tego typu dysków. Poszukaj w necie sterownika, podczas instalacji pokazuje się komunikat o możliwości wgrania sterownika dla dysku.

A to ciekawe…

A masz Xp z SP2?

Po 1: Jaki masz dysk?

Po 2: Masz orginalny XP?

Po 3: Masz SP2?

wejdz do Biosu i wyłącz opcje native sata (disable), po tym instalacja XP powinna ruszyć

W ogóle to należy zacząć od tego, że w może 1% biosów taka opcja w ogóle będzie.

Po drugie należy powiedzieć, że jedynym sensownym sposobem na ominięcie problemu jest integracja sterwoników SATA z Windowsem (nie potrzeba wówczas dodatkowych dyskietek/dysków) najłatwiej za pomocą nLite - wszystko jest opisane w prostym kreatorze.

@ Skiff

Mates napisał, że ma problem z lapkiem więc myśle, że w przypadku laptopów procent z tą opcją w biosie jest troche większy niż 1. Nie pytałem się jakiego ma laptopa, ale jeśli ma HP (co jest bardzo prawdopodobne) to rozwiązanie jest najszybsze i najprostrze.

no jeśli laptok jest nowy i nie był na nim nigdy instalowany jakikolwiek system to i prawdopodobnie dysk jest nie z formatowany więc jak dojdziesz do momentu w którym instalator zapyta na którym dysku zainstalować system stwórz podstawową partycję DOS nadaj jej artybut Aktywna a dopiero potem zainstaluj winde… No pewnie nie o to chodzi nom ale nie można tego wykluczyć…bez komentarza… :x

U mnie pomogło

Troche to trwało bo nie maiłem dostępu do neta ale godzu79 pomogło dzięki

Hej ludziska mam problem z Laptopem

wysokiej rangi Vaio AR11s na ktorym chce miec XP.

Widzialem ze opisujecie podobne probleemy to co powiecie na to, bo sam nie dam rady :wink:

2 dyski po 100GB - Sata sterowane przez Intel Matrix Storage Manager

nie posiadam sterownikow…

sciaglem potrzebne z sony…

Instalacja z wykorzystaniem F6 i Externl USB floppy driver

wyszystkko przebiega super jak zawsze w windach - laduje odpowiedni sterownik z dyskietki, widzi dyski robie partycje, formatuje po czym system powinien zaczac kopiowac pliki instalacyjne ale nie !!

Wyskakuje - wloz do stacji dyskietek A dysk oznaczony Intel Matrix Storage Manager Driver i wcisnij enter - zaznaczam ze dyskietka jest wsrodku bo to ta sama, ale po nacisnieciu ENTER nic sie nie dzieje !!

Mozna juz jedynie F3 - koniec instalacji …

Dodam do tego ze byly juz proby instalacji Windy ze zintegrowanymi sterownikami za pomoca n-Lite.

Kolejna sprawa - w biosie nie da sie nic zmienic - nie ma takich funkcji

Co proponujecie - potrzebna pilna pomoc

Proponuje zostać przy Viscie ale jeśli koniecznie chcesz XP to załuż nowy temat

A niby czemu ??

Zintegruj sterowniki do dysków SATA z WIN XP SP2 za pomocą programu nLite.

W ogóle nie ma czegoś takiego jak sterowniki do dysków, jeżeli już to do kontrolerów. 8)

hmm przeciez pisalem ze proba z nLite sie nie powiodla - system laduje stery ale potem ich nie uzywa wogole … no caly windows mozna sie tego spodziewac ;(

To czemu go instalujesz, skoro jest zły?

Obstawiam, że masz złe sterowniki albo walniętą dyskietkę. Sprawdź to jeszcze raz.

musze go instalowac taka moja praca ;/

Stery na dyskietce okey do konkretnego chipa,

Ps. dzis mi sie udalo zrobi, troszke musiallem oszukac Winde ale sie udalo

dzieki za pomoc ludziskka\

:wink:

pozdro dla wszzystkich

Witaj,

od poniedziałku będę maił podobny problem. Odbieram Sony Vaio AR31S, który ma zainstalowaną vistę. chcę doinstalować XP aby pracować z programami, kórych nie można uruchomić na Viscie. W związku z tym mam pytania.

  1. Czy po zainstalowaniu XP udało Ci się zainstalować wszystkie sterowniki i oprogramowanie sony, które dodane jest do systemu?

  2. Czy skonfigurowałem boot managera aby bootować XP lub Viste?

3.Jak to zrobiłeś jesli to nie jest tajemnica.

Pozdrawiam.

Sławek

A nie ma w necie? :slight_smile:

Łatwiej, gdy najpierw zainstaluje się XP, później Vistę, ale to nie przejdzie, jeśli płytka jest typu Recovery.

Nie myślałeś o pracy na maszynie wirtualnej?